Puchar Pelego na aukcji sportowej w Nowym Jorku. Jego kwota może osiągnąć kilkaset tysięcy dolarów

Piłka nożna
Puchar Pelego na aukcji sportowej w Nowym Jorku. Jego kwota może osiągnąć kilkaset tysięcy dolarów
fot. PAP
Szacuje się, że puchar Pelego podczas licytacji może osiągnąć kwotę 800 tys. dol.

Znany dom aukcyjny Sotheby’s przygotował specjalną aukcję sportową, gromadząc około 100 pamiątek związanych z wielkimi postaciami świata sportu w ostatnich 100 latach. Szacuje się, że najwyższą kwotę może osiągnąć puchar, jaki otrzymał Pele jako trzykrotny mistrz świata.

Internetowa aukcja „Century of Champions”, na której zgromadzono memorabilia związane z historią życia gwiazd różnych dyscyplin sportu, m.in. piłki nożnej, koszykówki, baseballu, tenisa, czy boksu rozpocznie się 24 listopada i potrwa do 3 grudnia.

 

ZOBACZ TAKŻE: Sensacyjny transfer Milika? Pojawił się „nowy” kierunek

 

Szacuje się, że puchar Pelego może osiągnąć 800 tysięcy dolarów. To specjalne trofeum Julesa Rimeta stworzone dla legendy światowej piłki nożnej przez FIFA, po tym, jak Brazylijczyk przyczynił się do zdobycia przez „Canarinhos” trzeciego mistrzostwa świata w 1970 r. (wcześniej w roku 1958 i 1962).

 

Inną atrakcją dla kolekcjonerów ma być koszulka słynnego hokeisty Wayne’a Gretzky’ego z jego debiutanckiego sezonu w NHL w barwach Edmonton Oilers z autografem zawodnika. Specjaliści uważają, że może osiągnąć kwotę od 450 do 600 tys. dol.

PN, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze