Tauron Liga: Siatkarki Grot Budowlanych Łódź wygrały hitowe starcie

Grot Budowlani – Chemik 3:1.

W szlagierowym meczu 10. kolejki Tauron Ligi siatkarki Grot Budowlanych Łódź wygrały z Grupą Azoty Chemikiem Police 3:1. Mistrzynie Polski pewnie zwyciężyły w premierowej odsłonie, ale trzy kolejne sety padły łupem gospodyń.

Spotkanie lepiej rozpoczęły policzanki (1:4), ale gospodynie szybko odrobiły straty. Rozpoczęła się wyrównana walka obu ekip, która trwała do stanu 15:15. Później dwa skuteczne ataki Igi Wasilewskiej dały przewagę przyjezdnym (15:18). W końcówce świetnie dysponowane w ofensywie siatkarki Chemika dominowały na parkiecie, pewnie zmierzając po zwycięstwo. Natalia Mędrzyk wywalczyła piłkę setową, a skuteczny atak po prostej w wykonaniu Jovany Brakocevic-Canzian zakończył tę część meczu (18:25).

O awans nie będzie łatwo! Szanse polskich drużyn w Lidze Mistrzyń siatkarek

Podrażnione gospodynie efektownie rozpoczęły drugiego seta. Grały skutecznie, wykorzystywały problemy rywalek na przyjęciu i błyskawicznie wypracowały znaczącą przewagę (7:2, 11:4). Policzanki dopiero przy stanie 15:7 na dobre włączyły się do gry. Zapisały na swym koncie trzy kolejne akcje, dobrze w ataku prezentowała się Brakocevic i zaliczka Grot Budowlanych zaczęła topnieć. Po asie serwisowym Pauliny Bałdygi wynosiła już tylko trzy oczka (19:16). W końcówce łodzianki zdołały jednak utrzymać przewagę. Atak Zuzanny Góreckiej dał im piłkę setową (24:20), a Monika Fedusio ustaliła wynik na 25:21.

Set numer trzy miał bardzo jednostronne oblicze. Policzanki właściwie tylko do stanu 2:2 dotrzymywały kroku przeciwniczkom. Później oglądaliśmy punktową serię Grot Budowlanych (8:2) i całkowite załamanie gry przyjezdnych. W dalszej części seta łodzianki nadal nadawały ton wydarzeniom na parkiecie. Po ataku Julii Nowickiej z przechodzącej piłki różnica wynosiła już dziesięć oczek (20:10). Atak Małgorzaty Lisiak ze środka oznaczał piłkę setową dla gospodyń, którą wykorzystały one za pierwszym podejściem po ataku Góreckiej (25:13).

Czwarta odsłona rozpoczęła się obiecująco dla siatkarek Chemika (2:5, 3:7), ale gospodynie odrobiły straty (8:8) i uzyskały przewagę w dalszej części seta (14:11, 17:13). Policzanki zdołały jeszcze nawiązać walkę. W końcówce złapały punktowy kontakt (22:21), a po asie serwisowym Brakocevic odrobiły straty (23:23). Dwa decydujące punkty zapisały na swym koncie łodzianki. W kolejnej akcji Martyna Łukasik posłała piłkę w aut, a po chwili atak Fedusio zakończył to spotkanie (25:23).

Siatkarki Grot Budowlanych Łódź odniosły siódme zwycięstwo z rzędu. Dla ekipy z Polic to już czwarta porażka w obecnym sezonie. Najwięcej punktów: Veronica Jones-Perry (20), Zuzanna Górecka (16), Monika Fedusio (14) – Budowlani; Jovana Brakocevic-Canzian (19), Martyna Łukasik (13) – Chemik. MVP: Veronica Jones-Perry.

Grot Budowlani Łódź – Grupa Azoty Chemik Police 3:1 (18:25, 25:21, 25:13, 25:23)

Budowlani: Julia Nowicka, Monika Fedusio, Małgorzata Lisiak, Veronica Jones-Perry, Zuzanna Górecka, Anna Lewandowska – Maria Stenzel (libero) oraz Paulina Damaske, Justyna Kędziora, Ewelina Tobiasz, Kornelia Moskwa. Trener: Błażej Krzyształowicz.

Chemik: Marlena Kowalewska, Martyna Łukasik, Agnieszka Kąkolewska, Jovana Brakocevic-Canzian, Natalia Mędrzyk, Iga Wasilewska – Aleksandra Żurawska (libero) oraz Paulina Bałdyga, Paulina Maj-Erwardt (libero), Martyna Grajber, Indy Baijens, Katarzyna Połeć. Trener: Ferhat Akbas.