ME w judo: Pacut przed szansą zdobycia brązowego medalu

Sporty walki
Beata Pacut będzie walczyła o brązowy medal mistrzostw Europy.

Beata Pacut (Czarni Bytom) będzie walczyła z Chorwatką Karlą Prodan o brązowy medal wagi 78 kg mistrzostw Europy w judo w Pradze.

W sobotę Pacut wygrała już w eliminacjach w dogrywce ze Słowenką Patriciją Brolih (pojedynek trwał sześć minut) i w repesażu przez waza-ari z Rosjanką Aleksandrą Babincewą. W międzyczasie, w ćwierćfinale, przegrała przed czasem z mistrzynią świata Francuzką Madeleine Malongą.

W finale Malonga zmierzy się z Niemką Luise Malzahn.

Pacut jest medalistką ME juniorek i młodzieżowców oraz MŚ juniorek. Stawała na podium największych seniorskich turniejów – rangi Grand Slam, Grand Prix i Pucharu Świata. Ma na koncie też drużynowe wicemistrzostwo Starego Kontynentu w 2017 roku w Warszawie.

Bez sukcesów w ostatnim dniu mistrzostw startowali inni polscy judocy. Po jednej walce wygrali, w kat. 90 kg Piotr Kuczera (Kejza Team Rybnik) i Tomasz Szczepaniak (AZS Opole) oraz +100 kg Maciej Sarnacki (Gwardia Olsztyn). Bez zwycięstwa zaś byli w +78 kg Paula Kułaga (Copal Trzcianka), a także startujący w wadze -100 kg Kacper Szczurowski (KŚ AZS Gliwice) i Oleksii Lysenko (AZS AWF Warszawa).