PlusLiga. Michał Mieszko Gogol: Poddaliśmy się sennej atmosferze

Siatkówka
PlusLiga. Michał Mieszko Gogol: Poddaliśmy się sennej atmosferze
fot. Cyfrasport
Trener PGE Skry Bełchatów Michał Mieszko Gogol.

Pewne zwycięstwo 3:0 siatkarzy Cuprum Lubin w Bełchatowie jest największą niespodzianką rozgrywanej w weekend 14. kolejki PlusLigi. - Poddaliśmy się sennej atmosferze gry bez kibiców – przyznał trener PGE Skry Michał Mieszko Gogol.

W kratkę spisują się w tym sezonie ekstraklasy siatkarze PGE Skry, którzy przed tygodniem wrócili na ligowe parkiety po miesięcznej przerwie spowodowanej zakażeniami koronawirusem w zespole. Wówczas pokonali na wyjeździe MKS Będzin 3:0, ale w sobotę dość niespodziewanie we własnej hali w takim samym stosunku ulegli przedostatniemu w tabeli Cuprum. Wygrana przyjezdnych była wyraźna, gospodarze najwięcej punktów (22) zdobyli w pierwszym secie, w dwóch kolejnych ulegli do 18 i 21.

 

Trener bełchatowian nie chciał tłumaczyć porażki przerwą w treningach, ale – jak nadmienił – wypadnięcie z rytmu i cięższe przejście przez niektórych zawodników choroby Covid-19 miało znaczenie. Gogol wskazał, że najlepiej dobre przygotowanie fizyczne jego podopiecznych zazwyczaj widać po zagrywce, ale w sobotę – jak przyznał – ten element w jego drużynie szwankował.

 

- Nasza przerwa nie była czynnikiem decydującym o porażce, bo gdybyśmy poszli za ciosem w pierwszym secie i wygrali go, to ten mecz mógł potoczyć się inaczej. Trochę jednak poddaliśmy się sennej atmosferze gry bez kibiców. Za to nasz rywal się nakręcił i był mentalnie na innym poziomie. My graliśmy na stojąco – tłumaczył szkoleniowiec drużyny z Bełchatowa.

 

ZOBACZ TAKŻE: Dlaczego poprosił o przerwę? Zaskakujący ruch trenera ZAKSY po wygranej akcji (WIDEO)

 

Przyjmujący Wojciech Ferens ocenił, że sukces był efektem pracy całego zespołu. Jak podkreślił, każdy z zawodników Cuprum naprawiał błędy kolegów i walczył o każdy punkt.

 

- Dla nas każdy set jest ważny i bardzo cieszy nas wygrana na tak trudnym terenie. Trzeba ją rozpatrywać w kontekście niespodzianki. Wierzę, że wreszcie udało się zapanować nad naszymi demonami, czyli przestojami w środku setów. One zdarzały nam się choćby w pierwszym przegranym meczu z Bełchatowem [1:3 - przyp. red.]. Wierzę, że teraz będzie już tylko lepiej i stać nas na taką grę regularnie – zaznaczył 29-letni siatkarz Cuprum.

 

Bełchatowianie po siedmiu rozegranych meczach mają 12 punktów i zajmują dziewiąte miejsce w tabeli. Po sobotnim zwycięstwie na 12. pozycję awansowali lubinianie, którzy zdobyli dziewięć punktów w 12 spotkaniach.

 

Siatkarze PGE Skry nie będą mieli zbyt wielu czasu na pracę nad powrotem do formy, bo już w środę zagrają w stolicy z VERVĄ Warszawa ORLEN Paliwa. Z tym samym rywalem, ale dopiero w następną niedzielę zmierzy się Cuprum.

agb, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze