PlusLiga: PGE Skra Bełchatów - Cuprum Lubin. Relacja i wynik na żywo

W sobotę w ramach 14. kolejki siatkarze PGE Skry Bełchatów podejmą Cuprum Lubin. Będzie to drugie starcie tych ekip w obecnym sezonie PlusLigi. W pierwszym emocji nie brakowało, bowiem mimo wyniku 1:3 zwycięstwo podopiecznych Michała Mieszko Gogola było naprawdę minimalne, wywalczone w samych końcówkach partii. Jak będzie tym razem? Relacja i wynik na żywo PGE Skra Bełchatów - Cuprum Lubin na Polsatsport.pl.

Gospodarze po prawie miesięcznej przerwie wrócili do rywalizacji w PlusLidze sześć dni temu. Powrót po samoizolacji i kwarantannie był zaskakująco dobry. Podopieczni Gogola pewnie wygrali z MKS Będzin 3:0. Mimo to szkoleniowiec bełchatowian nie popada w huraoptymizm.

- Teraz najbliższe dni musimy efektywnie wykorzystać - mówi Michał Mieszko Gogol. - To nietypowa sytuacja, że czekaliśmy na mecz aż 32 dni. Ważny jest rytm meczowy, który do tej pory był bardzo zaburzony. Dlatego z jednej strony dobrze, że będziemy teraz dużo grali, ale z drugiej musimy uważać na zdrowie zawodników. Kilku z nich odczuwało jeszcze trudy przerwy i choroby COVID-19. Nie ma z nami Dusana Petkovicia, który mocno ją przeszedł, ale mam nadzieję, że jak najszybciej do nas wróci - dodał trener.

Skra na ten moment rozegrała sześć spotkań i w czterech z nich wyszła zwycięsko. Dorobek dwunastu punktów daje siatkarzom z Bełchatowa 12. pozycję w tabeli.

Ekipa z Lubina ma na swoim koncie więcej, bo 11 meczów, ale mimo to znajduje się na znacznie niższej 13. lokacie. Gracze Marcelo Fronckowiaka od początku sezonu wygrali dwie rywalizacje, w tym ostatni pięciosetowy bój z GKS. W Katowicach wygrali 3:2, ale wiele trudniej będzie im powtórzyć ten wynik w Bełchatowie. Jak będzie przekonamy się, już niebawem.

Relacja i wynik na żywo PGE Skra Bełchatów - Cuprum Lubin od godziny 17:30 na Polsatsport.pl.