EBL: PGE Spójnia Stargard pewnie wygrała z Polpharmą

PGE Spójnia Stargard wygrała z Polpharmą Starogard Gdański 71:60 w 14. kolejce Energa Basket Ligi.

PGE Spójnia Stargard wygrała z Polpharmą Starogard Gdański 71:60 (26:15, 17:10, 15:20, 13:15) w 14. kolejce Energa Basket Ligi. Gospodarze kontrolowali wydarzenia na boisku przez całe spotkanie, choć byli gorsi w dwóch, nie wypuścili z rąk wypracowanej wcześniej przewagi. Najlepszym zawodnikiem Spójni był Mateusz Kostrzewski z 19 punktami. Steven Haney zdobył dla gości 15 punktów i zaliczył pięć zbiórek.

Gospodarze zdecydowanie lepiej weszli w mecz i to trafieniu Tomasza Śniega z kontrataku prowadzili już 13:4. Trójkami reagował na to Haney, ale różnica ciągle była spora. Zespół trenera Macieja Raczyńskiego cały czas był niezwykle skuteczny, a dzięki rzutowi z dystansu Raymonda Cowelsa po 10 minutach prowadził 26:15.

W drugiej kwarcie zespół ze Stargardu budował jeszcze większą przewagę. Po trafieniu Kostrzewskiego uciekł nawet na 16 punktów. W Polpharmie sytuację starał się zmieniać Joe Furstinger, ale to nie wystarczało, bo rywale całkowicie kontrolowali wydarzenia na parkiecie. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 43:25.

W trzeciej kwarcie przewaga PGE Spójni wzrosła nawet do 25 punktów po akcji Baylee Steele’a. Joe Furstinger oraz Trevon Allen chcieli jeszcze poprawiać wynik, ale przewaga gospodarzy była naprawdę spora. Po rzutach wolnych tego drugiego zespół trenera Roberta Skibniewskiego zbliżył się jednak na 13 punktów. Na zakończenie tej części spotkania było 58:45.

W kolejnej kwarcie kolejny zryw potrafił starogardzianom na zmniejszenie strat do ośmiu punktów. Ekipa trenera Raczyńskiego nie pozwalała już na nic więcej. W ważnych momentach trafiali Kostrzewski i Cowels, a zespół ze Stargardu zwyciężył 71:60.

PGE Spójnia Stargard - Polpharma Starogard Gd. 71:60 (26:15, 17:10, 15:20, 13:15)

PGE Spójnia Stargard: Mateusz Kostrzewski 19, Tomasz Śnieg 12, Baylee Steele 12, Raymond Cowels Iii 12, Ricky Tarrant 7, Omari Gudul 6, Kacper Młynarski 3, Szymon Walczak 0, Filip Siewruk 0

Polpharma Starogard Gd.: Steven Haney 15, Trevon Allen 14, Joe Furstinger 9, Sebastian Kowalczyk 7, Peter Olisemeka 7, James Washington 4, Jacek Jarecki 4, Sebastian Walda 0

Skrót meczu w załączonym materiale wideo.