EBL: PGE Spójnia Stargard - Polpharma Starogard Gdańsk. Transmisja w Polsacie Sport News

Koszykówka
EBL: PGE Spójnia Stargard - Polpharma Starogard Gdańsk. Transmisja w Polsacie Sport News
fot. Cyfrasport
Jeden z kluczowych zawodników z Gdańska James Washington.

To będzie ostatnie spotkanie Energa Basket Ligi przed przerwą na reprezentację. PGE Spójnia Stargard podejmie Polpharmę Starogard Gdański. Transmisja w Polsacie Sport News od godziny 17:30.

Stargardzianie z trenerem Maciejem Raczyńskim radzą sobie bardzo dobrze - wygrali trzy z czterech meczów, chociaż ostatnio musieli uznać wyższość Polskiego Cukru Toruń. Sytuacja zespołu w tabeli wygląda jednak znacznie lepiej niż na początku sezonu. Polpharma z kolei ma bardzo pracowity tydzień - jeszcze w czwartek odrabiała zaległości i grała z MKS Dąbrowa Górnicza.

 

ZOBACZ TAKŻE: EBL: Świetny Justin Bibbins prowadzi Legię do zwycięstwa nad GTK

 

Kluczowym zawodnikiem zespołu trenera Roberta Skibniewskiego z pewnością jest James Washington. Doświadczony rozgrywający co prawda nie jest najlepszym strzelcem zespołu, ale to gracz, który potrafi ustawić grę i trafić ważną trójkę. Jego rywalem będzie teraz Tomasz Śnieg, który w przeszłości reprezentował klub ze Starogardu Gdańskiego i znany jest z dobrej defensywy. Czy zatrzyma Amerykanina?

 

Ciekawe również będą starcia strzelców. W ekipie ze Stargardu najważniejsi są Ricky Tarrant oraz Raymond Cowels - pierwszy woli wchodzić pod kosz, drugi natomiast specjalizuje się w rzutach z dystansu. Teraz będą rywalizować z Trevonem Allenem oraz Stevenem Haneyem. To będzie również ważny mecz dla Petera Olisemeki, który poprzedni sezon spędził przecież w PGE Spójni.

 

Transmisja spotkania PGE Spójnia Stargard - Polpharma Starogard Gdański w niedzielę od 17:30 w Polsacie Sport News.

agb, plk.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze