EBL: WKS Śląsk Wrocław pokonał MKS. 26 punktów Aleksandra Dziewy

MKS Dąbrowa Górnicza przegrał z WKS Śląskiem Wrocław 82:88 (15:16, 18:21, 17:27, 32:24) w 14. kolejce Energa Basket Ligi.

MKS Dąbrowa Górnicza przegrał z WKS Śląskiem Wrocław 82:88 (15:16, 18:21, 17:27, 32:24) w 14. kolejce Energa Basket Ligi. Doskonałe spotkanie rozegrał Aleksander Dziewa, który zdobył dla gości aż 26 punktów, a dołożył do nich cztery zbiórki. W ekipie gospodarzy wyróżniał się Lee Moore z 20 punktami, pięcioma zbiórkami i sześcioma asystami.

Na początku spotkania MKS grał szybko i po akcjach Moore’a prowadził 6:3. Pod koszami bardzo aktywny był jednak Dziewa, który zmieniał sytuację na korzyść gości. Po późniejszej akcji Elijaha Stewarta wrocławianie uciekli nawet na pięć punktów, ale dąbrowianie w końcówce tej części gry odrabiali straty i po kontrze wykończonej przez Andy’ego Mazurczaka przegrywali zaledwie 15:16.

W drugiej kwarcie zespół trenera Alessandro Magro zanotował serię 8:0 i zaczął przejmować inicjatywę. Ten stan nie utrzymywał się jednak zbyt długo, bo WKS Śląsk doprowadził do remisu, a nawet wychodził na prowadzenie. Dzięki "trójce" Stewarta w ostatnich sekundach pierwszej połowy drużyna z Wrocławia wygrywał 37:33.

W pewnym momencie trzeciej kwarty przewaga zespołu trenera Olivera Vidina wzrosła nawet do 10 punktów po "trójce" Michała Gabińskiego. Później trafiał też Strahinja Jovanovic, a goście byli coraz bardziej pewni siebie. Mazurczak i Michał Nowakowski reagowali pojedynczymi akcjami, ale to było zdecydowanie za mało. Po 30 minutach było 50:64.

W kolejnej części spotkania niewiele się zmieniło, bo MKS nie potrafił zanotować odpowiedniego zrywu. Po trafieniu Kacpra Gordona przewaga wrocławian wzrosła nawet do 19 punktów. Później jednak serią 11:0 zareagowali dąbrowianie, a to sprawiało, że ciągle byli w grze. WKS Śląsk kontrolował jednak wydarzenia na parkiecie i na więcej już nie pozwalał.

MKS Dąbrowa Górnicza - Śląsk Wrocław 82:88 (15:16, 18:21, 17:27, 32:24)

MKS Dąbrowa Górnicza: Lee Moore 23, Andrzej Mazurczak 14, Marek Piechowicz 13, Michał Nowakowski 12, Elijah Wilson 7, Vytenis Cizauskas 7, Milivoje Mijovic 6, Jakub Motylewski 0, Konrad Dawdo 0, Michał Kroczak 0

Śląsk Wrocław: Aleksander Dziewa 26, Elijah Stewart 15, Strahinja Jovanovic 12, Kyle Gibson 11, Mateusz Szlachetka 10, Michał Gabiński 6, Ivan Ramljak 4, Akos Keller 2, Kacper Gordon 2, Szymon Tomczak 0