Fenomenalny mecz Chemika w Lidze Mistrzyń! Policzanki pokonały Dinamo Kazań

Fenomenalny mecz Chemika w Lidze Mistrzyń! Policzanki pokonały Dinamo Kazań.

Drugiego dnia zmagań w fazie grupowej Ligi Mistrzyń siatkarki Grupy Azoty Chemika Police w znakomitym stylu pokonały Dinamo AK Bars Kazań 3:0. Mistrzynie Polski brylowały w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła i nie dały szans rosyjskiej drużynie.

Policzanki rozpoczęły pierwszego seta koncertowo. Podopieczne Przemysława Kawki grały odważnie i bez kompleksów, za to ekipa z Kazania była tłem wyczynów rywalek. Rozgrywająca Evgeniya Startseva czytelnie prowadziła grę, co zaowocowało efektownymi blokami ze strony Chemika. Początkowa niepewna i niedokładna gra siatkarek Dynama poprawiła się od połowy seta. Różnicę widać było w lepszej zagrywce, która sprowokowała błędy po stronie Chemika. Mimo to Polki doprowadziły do końca seta i wygrały go 25:21.

Druga partia nie rozpoczęła się po myśli Chemika. Drużyna z Rosji pewniej grała w ataku, a w szczególności nie do zatrzymana była Tatiana Kadochkina 7:4. Aż w końcu blok Agnieszki Kąkolewskiej zatrzymał 17-latkę i dał policzankom remis 9:9. Nakręcone mistrzynie Polski punktowały i prezentowały wysoką dyspozycję. W ataku brylowała Jovana Brakocevic-Canzian, a kroku dotrzymywała jej Iga Wasilewska. Wyrównaną i emocjonującą końcówkę zwyciężyły policzanki 25:22.

W trzeciej odsłonie zespół z Polski od samego początku narzucił swoje warunki gry. Podopieczne Kawki wypracowały kilkupunktową przewagę i utrzymywały ją do końca. Po rosyjskiej stronie mnożyły się błędy, z kolei po polskiej każdy element funkcjonował, jak w zegarku. Znakomita gra policzanek sprawiła, że to one pewnie wygrały trzeciego seta 25:18.

Grupa Azoty Chemik Police - Dinamo AK Bars Kazań 3:0 (25:21, 25:22, 25:18)

W czwartek Chemik zmierzy się z faworytem turnieju Igor Gorgonzolą Novara. W szeregach włoskiej ekipy zobaczymy Malwinę Smarzek-Godek. Transmisja tego spotkania od godz. 20.20 w Polsacie Sport.