Fortuna Puchar Polski: Legia lepsza od Widzewa

Piłkarze Legii pokonali Widzew i awansowali do kolejnej rundy Fortuna Pucharu Polski.

W środowym zaległym meczu 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski piłkarze Legii Warszawa wygrali na wyjeździe z Widzewem Łódź 1:0 i awansowali do kolejnej rundy. Zwycięski gol padł już na początku rywalizacji.

Oba zespoły długo musiały czekać na rozegranie tego spotkania, a to wszystko z powodu pandemii koronawirusa i pojawiających się ognisk zakażeń. Tym razem już nic nie stanęło na przeszkodzie, aby doszło do klasyka polskiego futbolu.

Faworytami byli oczywiście liderzy PKO BP Ekstraklasy, którzy już w szóstej minucie objęli prowadzenie za sprawą Mateusza Cholewiaka.

W dalszej fazie rywalizacji podopieczni Czesława Michniewicza kontrolowali przebieg wydarzeń, a Widzew najlepszą okazję stworzył w 41. minucie. Wówczas minimalnie w światło bramki nie trafił Łukasz Kosakiewicz. Do przerwy zatem łodzianie przegrywali 0:1.

Jak się później okazało, szybki strzelony gol przez Legię był decydującym momentem w tym spotkaniu. W drugiej połowie kibice oglądający ten mecz przed telewizorami nie doczekali się trafień.

Niestety, druga połowa nie dostarczyła wielkich emocji, które były głównie determinowane przez wynik oscylujący wokół remisu. Było dużo walki, ale niewiele klarownych sytuacji. Legia starała się trzymać rękę na pulsie i udało jej się doprowadzić do skromnego zwycięstwa. Pojedyncze zrywy Widzewa były niewystarczające i to mistrzowie Polski grają dalej w Fortuna Pucharze Polski.

Widzew Łódź - Legia Warszawa 0:1 (0:1)
Bramka: Cholewiak 6