Koniec przygody z Pucharem CEV! Siatkarki Legionovii przegrały we Francji

Koniec przygody z Pucharem CEV! Siatkarki Legionovii przegrały we Francji.

W rewanżowym meczu 1/16 finału Pucharu CEV siatkarki Beziers Angels wygrały z DPD Legionovią Legionowo 3:0. Pierwsze spotkanie również zakończyło się zwycięstwem w trzech setach ekipy z Francji i to ona awansowała do kolejnej rundy.

Po porażce 0:3 we własnej hali, w rewanżu ekipę z Legionowa czekało niezwykle trudne zadanie. Siatkarki trenera Chiappiniego musiały zwyciężyć za trzy punkty i wygrać w dodatkowym, tzw. "złotym secie". Gospodynie jednak już od początku pierwszej partii zdominowały przebieg wydarzeń na parkiecie. Grały skutecznie w ataku i szybko uzyskały przewagę (8:4, 13:6). Gdy Dayana Segovia popisała się asem serwisowym, gospodynie prowadziły już 17:9, a trener Legionovii poprosił o drugi czas. Na niewiele się to jednak zdało. Mimo lepszej końcówki przyjezdnych, siatkarki Beziers Angels pewnie wygrały 25:18.

Druga odsłona była zdecydowanie bardziej wyrównana. Siatkarki z Legionowa kilka razy uzyskiwały przewagę. Okres najlepszej gry to seria wygranych akcji do stanu 15:20. Gospodynie szybko się jednak pozbierały, wykorzystały problemy rywalek z przyjęciem i zdołały odrobić straty. Po ataku Maliny Terrell było 22:22 i ta sama zawodniczka wywalczyła piłkę setową. Yamila Nizetich ustaliła wynik tej partii na 25:23 atakiem z przechodzącej piłki.

Siatkarki Beziers Angels wygrywając dwie partie wywalczyły awans do 1/8 finału. Legionowianki chciały jednak pozostawić po sobie dobre wrażenie. W trzecim secie również oglądaliśmy wyrównaną walkę obu drużyn, a wynik długo oscylował wokół remisu. Seta rozstrzygnęły dwie ostatnie akcje od stanu 23:23. Autowy atak przyjezdnych i as serwisowy Nizetich dały ekipie Beziers Angels ostatnie punkty (25:23).

Najwięcej punktów: Paula Yamila Nizetich (15), Malina Terrell (13) – Beziers Angels; Shelly Stafford (11) – Legionovia. MVP: Paula Yamila Nizetich.

Beziers Angels – DPD Legionovia Legionowo 3:0 (25:18, 25:23, 25:23)

Beziers Angels: Malina Terrell, Kazmiere Brown, August Raskie, Yeisy Soto, Dayana Segovia, Paula Yamila Nizetich – Alexandra Rochelle (libero) oraz Bianca Farriol, Anna Maria Spanou, Elitsa Velinov. Trener: Fabien Simondet.
DPD Legionovia: Olivia Różański, Maja Tokarska, Alicja Grabka, Jessica Rivero, Julie Oliveira Souza, Shelly Stafford – Izabela Lemańczyk (libero) oraz Marta Matejko, Zana Zdovc Sporer, Diana Dąbrowska, Daria Szczyrba, Paulina Majkowska. Trener: Alessandro Chiappini.