Liga Mistrzyń: ŁKS Łódź wygrał mecz wzlotów i upadków

Liga Mistrzyń: ŁKS Łódź wygrał mecz wzlotów i upadków.

W spotkaniu 2. kolejki grupy C Ligi Mistrzyń siatkarki ŁKS Commercecon Łódź pokonały Marice Płowdiw 3:2. Po tym, jak Polki pokazały się z dobrej strony w meczu z VakifBankiem Stambuł, wydawało się, że w konfrontacji z bułgarskim zespołem poradzą sobie znacznie lepiej. Ostatecznie dopiero tie-break wyłonił zwycięzcę tego starcia.

Praktycznie od początku pierwszego seta łodzianki narzuciły swoje warunki gry i prezentowały znacznie lepszy poziom na boisku niż przeciwniczki. Od ósmego punktu Polki zaczęły zwiększać przewagę punktową, a drużynie po drugiej stronie siatki brakowało argumentów, by je zatrzymać. Marica nie potrafiła wyprowadzić skutecznej pierwszej akcji, co sprzyjało Łódzkim Wiewiórom w zdobywaniu punktów. Problem się pojawił przy piłce setowej, kiedy to łodzianki nie mogły zdobyć ostatniego punktu. Po kilku próbach udało się to najskuteczniejszej Aleksandrze Wójcik. Przyjmująca atakiem z lewego skrzydła zakończyła inauguracyjną partię 25:18.

Początkowo druga odsłona wyglądała bardzo podobnie do poprzedniej. Bułgarki od czasu do czasu pokazywały się z dobrej strony, ale zrywy nie trwały zbyt długo. Podopieczne Giuseppe Cuccariniego szybko przejmowały pałeczkę. Na parkiecie zameldowała się Joanna Pacak, która kilkukrotnie popisała się efektownym blokiem, to nie wystarczyło, bo Bułgarki zaczęły lepiej grać w kontrach i to one w drugiej połowie zaczęły wychodzić na prowadzenie. Wykorzystały swoje szanse i pokonały Polki 25:20.

ŁKS fatalnie zaczął trzeciego seta, tracąc trzy punkty z rzędu. Łodzianki próbowały i po asie serwisowym Wójcik doprowadziły do remisu 4:4. Mimo to nakręcona ekipa z Bułgarii lepiej radziła sobie na parkiecie. W szeregach polskiej drużyny mnożyły się proste błędy, których wcześniej się wystrzegały. Dotąd niewidoczna Katarzyna Zaroślińska-Król dorzuciła jeszcze dwa punkty atakiem, ale przewaga rywalek była zbyt duża. Siatkarki z Płowdiw poprawiły się w ataku oraz w zagrywce i bez większego problemu wygrały 25:20.

W czwartej partii role się odwróciły. Polki wypracowały sobie kilkupunktową zaliczkę i bez większych emocji kontynuowały skuteczną, swobodną grę. Ostatecznie wygrały tego seta 25:17.

W decydującym secie ekipa z Łodzi prezentowała się lepiej w każdym elemencie. Małe przestoje były, ale ŁKS ze sporą przewagą wygrał tie-breaka 15:10.

ŁKS Commercecon Łódź – Marica Płowdiw 3:2 (25:18, 20:25, 20:25, 25:17, 15:10)

MVP: Aleksandra Wójcik

Marica: Miroslava Paskova, Kremena Kamenova, Jessica Aguilera Carbajal, Petya Barakova, Aleksandra Milanova, Dima Usheva - Zhana Todorova (libero) - Desislava Nikolova, Iva Dudova, Zlatina Drumeva, Nikol Milanova.

ŁKS: Britt Bongaerts, Katarina Lazovic, Katarzyna Zaroślińska-Król, Aleksandra Wójcik, Klaudia Alagierska, Nadja Ninkovic – Krystyna Strasz (libero) - Anna Kałandadze, Joanna Pacak, Aleksandra Pasznik, Magdalena Saad.