Tour de Pologne: Fabio Jakobsen wrócił na rower po wypadku w Katowicach

Inne
Tour de Pologne: Fabio Jakobsen wrócił na rower po wypadku w Katowicach
fot. PAP/EPA
Fabio Jakobsen powoli wraca do treningów i czeka na kolejną operację

Fabio Jakobsen wrócił na rower po ponad czterech miesiącach od koszmarnego wypadku na mecie etapu Tour de Pologne w Katowicach. We wtorek holenderski kolarz zamieścił na Twitterze zdjęcie ze wspólnego treningu ze swoją partnerką Delore Stougje.

- To była miła przejażdżka. Już nie mogę doczekać się kolejnej operacji w styczniu, a tymczasem powoli zacznę znowu trenować - napisał Jakobsen. Do postu dołączył podziękowania dla wszystkich lekarzy, ekipy Deceuninck-Quick Step oraz sponsorów drużyny, którzy go wspierali w tym trudnym czasie.

 

 

24-letni kolarz stracił w wypadku wszystkie zęby z wyjątkiem jednego, a na twarzy założono mu 130 szwów. Przeszedł już kilka operacji, m.in. rekonstrukcji górnej i dolnej szczęki.

 

Do kraksy w Katowicach doszło 5 sierpnia. Tuż przed metą Jakobsen, spychany przez swojego rodaka Dylana Groenewegena na prawą stronę jezdni, uderzył z ogromnym impetem w metalowe barierki i wyłamał je, zderzając się z sędzią obsługującym fotokomórkę. Jeszcze tego samego dnia przeszedł pięciogodzinną operację w szpitalu w Sosnowcu.

 

Sprawca wypadku, Groenewegen, został ukarany przez UCI dziewięciomiesięczną dyskwalifikacją.

PAP, WŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze