Liga Europy: Gol w końcówce pogrążył Lecha. Porażka "Kolejorza" w Liege

Lech Poznań przegrał na wyjeździe ze Standardem Liege 1:2 w spotkaniu Ligi Europy. Decydującą bramkę gospodarze zdobyli w doliczonym czasie gry drugiej połowy. Dla Lecha jest to trzecia porażka w tym sezonie LE.

Po dość niemrawym początku spotkania pierwszą dogodną szansę w meczu stworzyli sobie gospodarze. Bliski zdobycia gola w 16. minucie meczu był Collins Fai. Uderzenie z pola karnego w wykonaniu Kameruńczyka obronił jednak Filip Bednarek. Dwanaście minut później piłkarze Standardu ponownie zagrozili bramce “Kolejorza”. Strzał Obiego Oulare z trudem wybronił Bednarek.

Kolejną szansę na wyjście na prowadzenie drużyna z Belgii zmarnowała w 40. minucie gry. Niewiele zabrakło, a Maxime Lestienne przeciąłby dośrodkowanie ze skrzydła i skierowałby piłkę do siatki. W doliczonym czasie gry Oulare zaatakował łokciem Jakuba Modera. Zawodnik Standardu miał już na koncie żółtą kartkę. Sędzia zdecydował się wyrzucić go z boiska. Stało się jasne, że “Kolejorz” w drugiej połowie będzie grał w przewadze.

Poznaniacy wykorzystali przewagę w 60. minucie meczu. Piłkę przejął Tymoteusz Puchacz, po czym zagrał piętką do Mikaela Ishaka. Szwed znalazł miejsce w polu karnym i oddał mocny strzał po krótkim słupku bramki Arnauda Bodarta. Futbolówka zatrzepotała w siatce i było 1:0 dla Lecha.

“Lechici” cieszyli się z prowadzenia zaledwie trzy minuty.  Do wyrównania doprowadził Abdoul Tapsoba, który dobił piłkę do siatki po strzale Williama Balikwisha. W 74. minucie meczu drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Djordje Crnomarković.

W końcówce meczu odważniej zaatakowali piłkarze Standardu. Drugą bramkę mógł zdobyć Tapsboa, lecz piłka po jego główce pofrunęła nad poprzeczką. Arbiter przedłużył czas gry o trzy minuty. Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów, zwycięstwo Standardowi w ostatnich sekundach meczu zapewnił Konstantinos Laifis. Cypryjczyk wykorzystał dośrodkowanie ze skrzydła i głową posłał piłkę do bramki. Niedługo później sędzia zakończył mecz. Lech poniósł trzecią porażkę w fazie grupowej LE.

Standard Liege - Lech Poznań 2:1 (0:0)

Bramki: Tapsboa 63, Laifis 90+3 - Ishak 60

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2020/2021 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.