Liga Mistrzyń: Drugie zwycięstwo siatkarek ŁKS

Siatkarki ŁKS wygrały dwa mecze na turnieju w Płowdiw.

Siatkarki ŁKS Commercecon Łódź wygrały z ASPTT Mulhouse 3:0 w swym ostatnim meczu turnieju grupy C Ligi Mistrzyń. Podopieczne trenera Giuseppe Cuccariniego pierwszą część fazy grupowej zakończyły z dwoma zwycięstwami.

We wcześniejszych meczach turnieju w Bułgarii łodzianki przegrały 0:3 z faworyzowanym VakifBankiem Stambuł i pokonały gospodynie imprezy – Maricę Płowdiw 3:2. Drużyna z Miluzy miała na koncie punkt więcej, po wygranej 3:0 z Maricą na inaugurację, w drugiej kolejce uległa siatkarkom ze Stambułu w trzech setach.

Początek premierowej odsłony starcia ASPTT – ŁKS przebiegał po myśli ekipy z Francji (6:8). "Łódzkie Wiewióry" poprawiły grę w obronie, opanowały sytuację w środkowej części seta i odrobiły kilkupunktową stratę. Po asie serwisowym Aleksandry Wójcik było 14:14, a w kolejnej akcji łodzianki uzyskały przewagę. W końcówce jeszcze ją powiększyły (18:22). Błąd rywalek dał im piłkę setową, a partię zakończyła skutecznym atakiem Nada Ninković (20:25).

Drugi set zaczął się od przewagi siatkarek ŁKS (2:6, 8:12). Gdy Katarzyna Zaroślińska-Król popisała się asem serwisowym, a w kolejnej akcji skutecznym atakiem, zaliczka była już wyraźna (10:17). Rywalki nie rezygnowały jednak i w końcówce były blisko odrobienia strat (21:22). Łodzianki wygrały jednak kluczowe akcje. Zaroślińska-Król wywalczyła piłkę setową (22:24), a Wójcik atakiem blok-aut ustaliła wynik na 23:25.

Siatkarki ŁKS miały przewagę również w trzecim secie (5:8, 10:14) i pewnie zmierzały po zwycięstwo. Wójcik wywalczyła piłkę meczową uderzeniem po bloku (19:24), a zerwany atak rywalek przyniósł łódzkiej drużynie ostatni punkt

Najwięcej punktów: Anna Haak (15), Helena Cazaute (11) – ASPTT. Katarzyna Zaroślińska-Król (13), Katarina Lazović (10) – ŁKS. MVP: Katarina Lazović.

Drugi turniej grupy C zostanie rozegrany w dniach 2–4 lutego 2021 roku w Łodzi. Zwycięzcy każdej z pięciu grup i trzy najlepsze drużyny z drugich miejsc wywalczą awans do ćwierćfinałów.

ASPTT Mulhouse – ŁKS Commercecon Łódź 0:3 (20:25, 23:25, 20:25)

ASPTT: Helena Cazaute, Leandra Olinga-Andela, Laetitia Moma Bassoko, Ivana Vanjak, Tessa Polder, Madison Bugg – Lea Soldner (libero) oraz Manon Jaegy, Georgia Lamprousi, Jelena Novakovic, Anna Haak. Trener: Francois Salvagni

ŁKS: Katarina Lazović, Klaudia Alagierska, Katarzyna Zaroślińska-Król, Aleksandra Wójcik, Nada Ninković, Britt Bongaerts – Magdalena Saad (        libero). Trener: Giuseppe Cuccarini.