Perugia po małej "wpadce" wróciła na zwycięską ścieżkę. Leon znowu najlepszy

Wilfredo Leon zdobył 27 punktów w spotkaniu z Allianz Milano.

Sir Safety Conad Perugia po małej wpadce wróciła na zwycięską ścieżkę. Tym razem jej łupem padła drużyna Allianz Milano. Wilfredo Leon zdobył 27 punktów i był wiodącą postacią ekipy Vitala Heynena.

Przed wykryciem przypadków koronawirusa w zespole, Perugia była niepokonana w SuperLegi. Gdy niemal wszyscy siatkarze otrzymali negatywne wyniki testów, zdobywcy Superpucharu Włoch wrócili do rywalizacji w lidze. Po przerwie odczuwali jeszcze skutki choroby i musieli pogodzić się z pierwszą porażką w sezonie. Drużyną, która zainkasowała komplet punktów w starciu z liderem, była Vero Volley Monza.

Powrót na zwycięską ścieżkę nie trwał zbyt długo, bo już po trzech dniach podopieczni Heynena rozegrali na wyjeździe zaległe spotkanie 8. kolejki z Allianz Milano. Chociaż siatkarze z Perugii nie prezentowali jeszcze formy sprzed przerwy, to zdołali pokonać ekipę z Mediolanu 3:1 (21:25, 25:20, 25:21, 25:22). Ogromny wkład w ten sukces miał Leon. Kubańczyk z polskim paszportem wywalczył 27 punktów. W tym 24 zdobył atakiem (57-procent skuteczności), a do tego dorzucił dwa asy i jestem blok.