Adrian Błeszyński przed Babilon MMA 18: Jestem gotowy na najlepszego Pawlaka w tym pojedynku

Sporty walki
Adrian Błeszyński przed Babilon MMA 18: Jestem gotowy na najlepszego Pawlaka w tym pojedynku
Fot. Polsat Sport

W walce wieczoru gali Babilon MMA 18: Revenge spotkają się Paweł Pawlak (16-4-1, 9 KO, 3 SUB) oraz Adrian Błeszyński (9-3-1, 7 KO, 1 SUB). Ich pierwsze starcie na lutowej gali Babilon MMA 12 w Łomży była wspaniałą pięciorundową wojną, ale zakończyło się remisem. Ten rezultat nie zadowolił żadnego z zawodników, więc w piątek czeka nas wyśmienity pojedynek. Co o nadchodzącej walce powiedział Adrian Błeszyński?

Przed nami wielce emocjonujący rewanż jak wskazuje sama nazwa gali Babilon MMA 18. W walce wieczoru o mistrzowski pas Babilon MMA w wadze średniej zmierzą się Paweł Pawlak i Adrian Błeszyński. Obaj zawodnicy walczyli ze sobą 7 lutego podczas gali Babilon MMA 12 w Łomży, ale sędziowie uznali, że ten pojedynek zakończył się remisem. Od tego czasu wiele się zmieniło, a Adrian Błeszyński na pewien czas zmienił nawet dyscyplinę próbując swoich sił w boksie.

 

- Walka bokserska była tylko przejściowym etapem w moim życiu. Chciałem poprawić swój rekord w boksie, niestety się nie udało. Teraz wracamy do MMA. Przygotowania sportowe odbywałem w Zagłębiu Sosnowiec, ostatnio dużo czasu spędziłem w Bastionie Tychy u Sławka Szamoty, głównie z Marcinem Heldem, który przygotowywał mnie do nadchodzącej walki - powiedział Błeszyński.

 

ZOBACZ TAKŻE: Babilon MMA 18: Wyniki ważenia

 

Czy przygotowania do walki bokserskiej dadzą rezultat w postaci lepszej walki w stójce u Błeszyńskiego? Biorąc pod uwagę, że w ostatnim czasie skupiał się głównie na tym elemencie może to być płaszczyzna, w której będzie lepszy od swojego rywala.

 

- Uważam, że każda płaszczyzna będzie moją mocną stroną w tej walce. Poprawiłem swój boks, pracowałem z Jakubem Chyckim i naprawdę mam parę „szczególików” w parterze od Marcina i w stójce od Jakuba, więc liczę na dobry pojedynek.

 

Obaj zawodnicy doskonale znają swoje mankamenty oraz słabsze strony. Jednym z problemów Pawła Pawlaka ma być przygotowanie fizyczne do piątkowego pojedynku, ale Błeszyński nie zwraca na to szczególnej uwagi.

 

- Ma czy nie ma problemów ja przygotowywałem się tak mocno, że jestem gotowy na najlepszego Pawlaka w tym pojedynku. Chcę postawić kropkę nad „i” i zgarnąć ten pas. Czuję się bardzo mocny. Gdzie walka nie będzie prowadzona tam postaram się dominować. W piątek zobaczycie to na żywo - odważnie zadeklarował Adrian Błeszyński.

 

Całość rozmowy w załączonym materiale wideo.

 

 

Transmisja gali Babilon MMA 18: Revenge w Polsacie Sport, Super Polsacie i platformie IPLA od godziny 20:00.

Karta walk gali Babilon MMA 18:

Walka wieczoru;

83,9 kg: Paweł Pawlak (16-4-1, 9 KO, 3 SUB) vs. Adrian Błeszyński (9-3-1, 7 KO, 1 SUB)

 

Karta główna:

61,2 kg: Patryk Trytek (3-0, 2 KO) vs. Dawid Martynik (3-1, 1 KO, 1 SUB)

93 kg: Łukasz Sudolski (7-0, 4 KO, 1 SUB) vs. Mladen Kujundzić (3-3-1, 2 KO, 1 SUB)

83,9 kg: Adam Łaguna (3-1, 1 KO, 1 SUB) vs. Kamil Mękal (0-0)

70,3 kg: Oskar Szczepaniak (0-0) vs. Adam Rybczyński (1-0, 1 SUB)

120 kg: Maciej Smokowski (0-0) vs. Paweł Dziuba (0-0)

PI, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie