Dalsza wymiana zawodników między FEN a Babilon MMA? „Przydałaby się unifikacja”

Sporty walki
Dalsza wymiana zawodników między FEN a Babilon MMA? „Przydałaby się unifikacja”
Fot. Polsat Sport
"Nie zamykamy się, a taka unifikacja by się przydała".

W ostatnim „Koloseum” gośćmi Justyny Kostyry i Łukasza Jurkowskiego byli szefowie FEN i Babilon MMA - Paweł Jóźwiak oraz Tomasz Babiloński. Obie organizacje współpracują ze sobą m.in. przez wymianę zawodników dzięki czemu możemy na gali FEN możemy obejrzeć pojedynek Daniel Rutkowski - Adrian Zieliński. Czy ta współpraca będzie rozszerzona o inne organizacje oraz jakie plany mają szefowie FEN i Babilon MMA? - Nie zamykamy się, a taka unifikacja by się przydała - powiedział Tomasz Babiloński.

W najbliższy weekend fanów sportów walki czeka nie lada gratka. W piątek odbędzie się gala Babilon MMA 18, a zaledwie dzień później w sobotę kibice będą mogli oglądać galę FEN 31. Nie jest tajemnicą, że obie organizacje współpracują ze sobą, czego efektem jest sobotni pojedynek Daniela Rutkowskiego i Adriana Zielińskiego. Jak na taką kooperację zapatruje się szef FEN - Paweł Jóźwiak?

 

- Zaczęliśmy współpracę od pierwszego pojedynku mistrzowskiego. Zobaczymy jak dalej się to potoczy. Na razie pandemia powstrzymała nasze plany przed rewanżem. Jako promotorzy, zawodnicy i kibice czekamy na ten rewanż ponad rok, aż stanie się faktem. Ja na pewno nie mogę się doczekać, myślę, że Tomek również. Dzięki takiej współpracy w Polsce możemy obejrzeć starcie zawodnika numer jeden w swojej wadze - Daniela Rutkowskiego oraz numeru dwa jakim jest Adrian Zieliński. Gdyby nie nasza współpraca i bardzo dobry pomysł Tomka Babilońskiego tej walki by nie było - powiedział Paweł Jóźwiak, szef organizacji FEN.

 

ZOBACZ TAKŻE: Babilon MMA 18: Wyniki ważenia

 

Nie da się ukryć, że poza FEN i Babilon MMA na polskiej scenie mieszanych sztuk walki jest jeszcze jedna duża i uznana organizacja jaką jest KSW. Czy istnieje możliwość, aby wszystkie trzy organizacje połączyły swoje siły i zaczęły ze sobą współpracować? Zdaniem Tomasza Babilońskiego taka kooperacja zwiększyłaby zainteresowanie tym sportem wśród większej grupy odbiorców.

 

- Chcielibyśmy tego. Nie zamykamy się, a taka unifikacja by się przydała. Ten pomysł współpracy zrodził się z mojego bokserskiego doświadczenia, ze względu na to, że jeżdżę i jeździłem przez wiele lat na kongresy boksu i tam federacje konkurencyjne współpracują ze sobą. Tak naprawdę chodzi o dobro sportu, bo zawodnicy w jednej kategorii wagowej powinni ze sobą walczyć. Chodzi też o to, aby podbijać zainteresowanie różnych organizacji i wychodzić dalej. Powinniśmy to robić dla dobra sportu - dodał Babiloński.

 

Takie wymiany powodują, że pojedynki na galach są jeszcze bardziej emocjonujące, czego nie ukrywał ekspert magazynu „Koloseum” Tomasz „TJ” Marciniak.

 

- Pojedynki na galach FEN są zawsze emocjonujące. Mam wrażenie i to też jest opinia, którą podziela wiele innych osób, że tam zawodnicy mniej kalkulują, idą bardziej na przebój. Dzięki temu mamy zakończenia, walki są emocjonujące i takich też się spodziewam w sobotę - powiedział Marciniak.

 

Na jakie pojedynki najbardziej czeka ekspert "Koloseum"?

 

- Jeśli chodzi o main eventy to jestem ciekaw co Adrian Zieliński mógł poprawić, aby zawalczyć lepiej z „Rutkiem”, ale jeśli chodzi o fajerwerki to myślę, że najwięcej emocji będzie w walce o pas wagi półciężkiej Wójcik - Kowalski. Czysto technicznie czekam na walkę Kacpra Formeli, który w stójce cechuje się wyśmienitym wyszkoleniem i często to pokazuje - zakończył „TJ”.

 

Fragment magazynu "Koloseum" w załączonym materiale wideo.

 

PI, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze