Dariusz Żuraw: W bardzo frajerski sposób oddaliśmy trzy punkty

Zespół Dariusza Żurawia przegrał w wyjazdowym meczu Ligi Europy ze Standardem Liege 1:2.

Lech Poznań poniósł trzecią porażkę w rozgrywkach Ligi Europy. Wicemistrzowie Polski ulegli na wyjeździe Standardowi Liege 1:2. Decydującego gola stracili w ostatniej akcji spotkania. - To już kolejny mecz, w którym mamy duże szanse, aby wygrać - jednak w bardzo frajerski sposób oddaliśmy punkty - stwierdził po końcowym gwizdku trener "Kolejorza" Dariusz Żuraw.

Marcin Lepa: Na pewno jest Pan zdenerwowany. Uczulał Pan w szatni szczególnie tych piłkarzy, którzy mieli żółte kartki, aby nie popełniali fauli. Zaprzepaszczona, wypuszczona szansa z rąk?

Dariusz Żuraw: Pierwsza połowa z pewnością należała do Standardu Liege. Nie mieliśmy argumentów, żeby przeciwstawić się dobrze zorganizowanemu zespołowi. Udało się w pierwszych 45 minutach nie stracić bramki. Wydawało się, że w drugiej części spotkania - po czerwonej kartce dla rywali - wszystko mieliśmy pod kontrolą. Mecz układał się tak, jak sobie życzyliśmy. Wyszliśmy na prowadzenie. To, co się stało później jest trudne do opisania.

Po raz kolejny zdecydowały błędy indywidualne. Lech stracił dwa gole w końcówce spotkania. Co prawda, Standard zagrał zdecydowanie bardziej agresywnie. Przejął kontrolę w środku pola. Mimo to, była szansa na zdobycie przez Pana zespół trzech punktów.

Tak. Była szansa. To już kolejny mecz, w którym mamy duże szanse, aby wygrać - jednak w bardzo frajerski sposób oddaliśmy punkty.

Z czego wzięła się ta mniejsza kreatywność Lecha? "Kolejorz" oddał zaledwie dwa celne strzały. W trakcie pierwszych 45 minut pańscy zawodnicy mieli problemy z grą ofensywną.

Rywal był dobrze dysponowany. Nie umieliśmy się temu przeciwstawić. Nie potrafiliśmy utrzymać piłki. Zbyt szybko ją traciliśmy - stąd tworzyły się sytuacje bramkowe dla przeciwnika.

Cała rozmowa z Dariuszem Żurawiem w załączonym materiale wideo.