Fortuna 1 Liga: Zwycięstwa gospodarzy. Kolejna porażka ŁKS-u!

Wojciech Stawowy, trener ŁKS.

Za nami piątkowe mecze 14. kolejki Fortuna 1 Ligi. W dwóch starciach zwycięstwa odniosły drużyny gospodarzy. Górnik Łęczna pokonał ŁKS Łódź 2:0, natomiast Miedź Legnica zwyciężyła Odrę Opole 4:2.

Mecz Górnika z ŁKS-em był zapowiadany jako szlagier tej serii gier. Doszło bowiem do rywalizacji dwóch drużyn z czołówki tabeli, które po nieudanych poprzednich spotkaniach chciały wrócić do dobrej gry i na zwycięską ścieżkę.

ŁKS, który kapitalnie rozpoczął ten sezon, ewidentnie złapał zadyszkę. Po porażce w Radomiu z Radomiakiem 0:1 oraz remisie 4:4 z Puszczą Niepołomice, łodzianie mieli szansę rehabilitacji w Łęcznej. Do przerwy kibice przed telewizorami byli świadkami bezbramkowego remisu. Długo wydawało się, że taki rezultat utrzyma się do samego końca, lecz gospodarze zanotowali kapitalny finisz.

Mimo większego posiadania piłki po stronie ŁKS-u, to Górnik był bardziej kliniczny w ofensywie. W 72. minucie na liście strzelców miejscowych zapisał się Tomasz Midzierski. Nie minął kwadrans, a łęcznianie prowadzili już 2:0. W 84. minucie gola strzelił Paweł Wojciechowski.

ŁKS nie był w stanie podnieść się po tych ciosach i musiał zaakceptować drugą porażkę w tym sezonie. Górnik po tym zwycięstwie zbliżył się do łodzian na dystans czterech punktów.

Górnik Łęczna - ŁKS Łódź 2:0 (0:0)
Bramki: Midzierski 72, Wojciechowski 84

W drugim piątkowym meczu Miedź Legnica podejmowała Odrę Opole. Emocji w tym spotkaniu nie brakowało, o czym świadczy sześć bramek i nietrafiony rzut karny.

Pierwszy gol padł już w 8. minucie. Na strzał zza pola karnego zdecydował się Paweł Zieliński, który dał prowadzenie Miedzi.

Odpowiedź Odry nastąpiła w 26. minucie. Wówczas błąd rywali wykorzystał Sebastian Bonecki, który przejął futbolówkę i płaskim uderzeniem doprowadził do wyrównania.

Jeszcze przed przerwą legniczanie odzyskali korzystny dla nich wynik. W 35. minucie dośrodkowanie wykorzystał Kacper Zapolnik.

W drugiej połowie Odra kolejny raz potrafiła odpowiedzieć na trafienie gospodarzy. W 58. minucie bramkę dla gości zdobył Łukasz Winiarczyk.

W 65. minucie sędzia podyktował rzut karny dla Miedzi. Do jedenastki podszedł Joan Roman, lecz jego intencje znakomicie wyczuł Kacper Rosa. Do piłki jednak dopadł Szymon Matuszek, którego dobitka okazała się skuteczna.

W myśl powiedzenia "do trzech razy sztuka", tym razem legniczanie utrzymali prowadzenie, a w doliczonym czasie gry ustalili wynik na 4:2. Festiwal strzelecki skończył Dawid Panka.

Miedź Legnica - Odra Opole 4:2 (2:1)
Bramki: Paweł Zieliński 8, Kacper Zapolnik 35, Szymon Matuszek 66k. - Bonecki 26, Winiarczyk 58