Michał Skóraś: Jest w nas duże rozczarowanie i frustracja. Zabrakło determinacji

Decydująca bramka dla Belgów padła w ostatnich minutach spotkania.

Lech Poznań przegrał na wyjeździe ze Standardem Liege 1:2 w spotkaniu 4. kolejki fazy grupowej Ligi Europy. Decydująca bramka dla Belgów padła w ostatnich minutach spotkania, a porażka z ostatnim w grupie Standardem znacznie pomniejsza szanse na awans „Kolejorza” do kolejnej fazy rozgrywek. - Jest w nas duże rozczarowanie i frustracja. Mogliśmy wyciągnąć to spotkanie, ale zabrakło determinacji - stwierdził w pomeczowym wywiadzie Michał Skóraś, pomocnik Lecha.

Marcin Lepa: Przypuszczam, że jest dużo złości, ale bardziej na siebie. To był mecz zaprzepaszczonej szansy, a może nawet zaprzepaszczonych szans.

Michał Skóraś: W trzech ostatnich meczach tracimy bramki w 90. minucie. Powinniśmy wyciągnąć wnioski. Jest duże rozczarowanie i frustracja, ale też nie chcę mówić zbyt wiele. Musimy przeanalizować zwłaszcza końcówkę spotkania, bo myślę, że nie byliśmy zdeterminowani, aby strzelić kolejnego gola i wygrać to spotkanie, tylko inicjatywę przejął Standard. Tak jak powiedziałem, to duże rozczarowanie.

Determinacja to słowo, które było dziś kluczowe. Standard grał blisko was, szybko odzyskiwał piłkę. W szeregach Lecha tego zabrakło.

Belgowie wyszli bardzo wysokim pressingiem, odcinali nas. Mieliśmy z tym duże problemy, nie potrafiliśmy stworzyć sobie dogodnej sytuacji w pierwszej połowie. Na naszą korzyść przeciwnik zdobył czerwoną kartkę, więc w drugiej połowie było o wiele łatwiej. Mogliśmy spokojnie wyciągnąć to spotkanie, ale tak jak powiedziałem były błędy indywidualne i brak determinacji, aby strzelić gola i wygrać to. Dla nas to był bardzo ważny mecz i powinniśmy go wygrać. Trzeba to przeanalizować i do takich spotkań podejść jeszcze inaczej.

Lech Poznań zajmuje aktualnie 3. miejsce w grupie D Ligi Europy. Do Rangers FC oraz Benfiki Lizbona "Kolejorz" traci pięć punktów. W najbliższym meczu Lech zmierzy się na wyjeździe z Benficą w czwartek 3 grudnia o godz. 20:50. Mecz będzie transmitowany w Polsacie Sport Premium 1.

Całość rozmowy w załączonym materiale wideo.