TAURON Liga: Radomka Radom pokonała MKS Kalisz

W meczu 11. kolejki TAURON Ligi E.LECLERC MOYA Radomka Radom pokonała Energa MKS Kalisz 3:1. Zarówno podopieczne trenera Jacka Pasińskiego, jak i Riccardo Marchesiego zapewniły kibicom siatkówki ciekawe widowisko. Obie ekipy walczyły, ale ostatecznie przyjezdne dopisały do swojego dorobku komplet punktów.

Już od początku starcie radomianek z kaliszankami było na wysokim poziomie. Obie ekipy musiały się mocno napracować przy zdobywaniu punktów. Przyjezdne ryzykowały w zagrywce, przez co popełniały sporo błędów w tym elemencie, z kolei z tymi, które przeszły na drugą stronę siatki bardzo dobrze radziły sobie gospodynie. Podopieczne trenera Marchesiego nadrabiały pracą w bloku i obronie. Po wyrównanej walce w końcówce Radomka wykazała się większym doświadczeniem i wygrała inauguracyjnego seta 25:21.

Podobnie do pierwszej druga odsłona przebiegła punkt za punkt. Zarówno siatkarki z Kalisza, jak i z Radomia były tego dnia dobrze dysponowane na boisku. Ekipa Pasińskiego poprawiła jeszcze swoją obronę, co przełożyła na wiele skutecznych kontr. Za to rywalki pogubiły się w ofensywie i popełniały błędy w ataku. Dzięki temu to gospodynie dopisały tego seta na swoim koncie (26:24).

W trzeciej partii radomianki wypracowały sobie przewagę, którą bezpiecznie utrzymywały do połowy seta. W drugiej części po efektownych atakach Moniki Gałkowskiej gospodynie włączyły drugi bieg i nadrobiły straty (19:19). Jednak w końcówce zabrakło im paliwa. Nakręcone rywalki po imponującej akcji Agaty Witkowskiej zakończyły seta 25:22.

W czwartym secie przyjezdne praktycznie od początku narzuciły swoje warunki na boisku, co dało im sporą zaliczkę punktową (19:13). Kaliszanki walczyły, ale znacznie więcej dokładności było po stronie Radomki. Po długiej akcji przyjezdne wygrały piłkę meczową i wygrały 25:16.

Energa MKS Kalisz - E.LECLERC MOYA Radomka Radom 1:3 (21:25, 26:24, 22:25, 16:25)

Kalisz: Ewelina Polak, Weronika Centka, Magdalena Damaske, Zuzanna Szperlak, Monika Gałkowska, Monika Ptak, Justyna Łysiak (libero) oraz Julia Szczurowska, Oliwia Bałuk, Sylwia Kucharska, Karolina Bednarek, Julia Mazur (libero)

Radomka: Janisa Johnson, Bruna Honorio Marques, Justyna Łukasik, Izabela Bałucka, Julia Twardowska, Katarzyna Skorupa, Agata Witkowska (libero) oraz Renata Biała

MVP: Julia Twardowska