FEN 31: Lotos Fight Night. Wyniki i skróty walk

Sporty walki
Daniel Rutkowski (12-2-0, 6 KO, 1 SUB) pokonał na pełnym dystansie Adriana Zielińskiego (20-10-0, 7 KO, 6 SUB).

Za nami gala FEN 31: Lotos Fight Night. W najważniejszym pojedynku wieczoru mistrz FEN i Babilon MMA w kategorii piórkowej Daniel Rutkowski (12-2, 6 KO, 1 SUB) pokonał na pełnym dystansie Adriana Zielińskiego (20-10, 7 KO, 6 SUB). Zobaczcie wyniki i skróty walk gali FEN 31: Lotos Fight Night.

Zapis relacji
Relacja zakończona

Rewelacyjny występ Daniela Rutkowskiego zwieńczył galę FEN 31. Dziękujemy za śledzenie relacji na żywo!

Kapitalna walka Rutkowskiego. Sędziowie punktowi nie mieli wątpliwości. "Rutek" zwycięzcą walki wieczoru!

V Runda

W poczynaniach Rutkowskiego można było dostrzec dużą swobodę. "Rutek" był dużo szybszy i bardziej efektywny w swoich atakach. Walka dość długo toczyła się w stójce. Dopiero kilkadziesiąt sekund przed końcem walka przeniosła się do parteru. Fenomenalny występ Daniela Rutkowskiego!

IV Runda

Czwarte starcie rozpoczęło się od ciosów w stójce. Zieliński preferował obszerne ciosy, zaś Rutkowski skupił się na wyprowadzaniu w tempo kontrataków. W połowie rundy "Rutek" przeniósł walkę do parteru i tam znalazł się za plecami rywala. Mistrz FEN i Babilon MMA kontynuował metodyczną pracę przy siatce. Następnie walka ponownie toczyła się w stójce. Na koniec rundy Rutkowski zaimponował fenomenalną akcją zapaśniczą. Zawodnik z Radomia jest na razie praktycznie bezbłędny!

III Runda

Rutkowski szybko docisnął rywala do siatki i tam już kontrolował przebieg pojedynku. Kilkukrotnie sprowadzał rywala, nawet gdy Zieliński szybko wstawał. Dopiero półtorej minuty przed końcem rundy zawodnikowi z Olsztyna udało się zerwać klincz. Walka w stójce nie potrwała jednak długo, gdyż Rutkowski ponownie poszedł po nogi rywala. Za chwilę pierwsza runda mistrzowska!

II Runda

Przez pierwsze dwie minuty walka toczyła się w stójce, następnie Rutkowski ruszył po sprowadzenie. Zielińskiemu udało się wstać przy siatce, ale "Rutek" kontynuował ofensywę w klinczu. Gdy walka wróciła do stójki, znowu lepiej prezentował się zawodnik z Radomia. Dobra runda w wykonaniu Rutkowskiego!

I Runda

Zaczęło się od wymian kick-boxerskich. Zieliński próbował korzystać z przewagi warunków fizycznych, a Rutkowski dążył do skrócenia dystansu. W końcu "Rutek" docisnął rywala do siatki i  pracował nad obaleniem. Następnie walka ponownie wróciła do stójki. Czas na drugie starcie!

Obaj bohaterowie walki wieczoru już są w klatce. Za moment wybrzmi pierwszy gong!

W ten sposób Marcin Wójcik sięgnął po mistrzowski pas FEN.

Paweł "Trybson" Trybała odniósł zwycięstwo przez kontuzję rywala. A przed nami już tylko walka wieczoru. Za kilka minut pierwszy gong w walce Rutkowski - Zieliński 2!

W drugim starciu obaj zawodnicy opadali już sił. Po jednym ze zrywów "Trybsona" Borowski doznał fatalnie wyglądającej kontuzji ucha. Natychmiast zareagowali lekarze.

Koniec walki! Koszmarna kontuzja ucha Łukasza Borowskiego!

I Runda

Za nami runda wypełniona chaotycznymi wymianami. W końcu Borawski spróbował sprowadzić walkę do parteru, lecz tę próbę "Trybson" wybronił. Później przez pewien czas Trybała dociskał rywala do siatki. Mało kto przypuszczał, że ten pojedynek wyjdzie poza pierwszą rundę!

Za chwilę pierwszy gong w walce Trybała - Borowski. Zapraszamy na skrót mistrzowskiej walki Magard - Romanowski!

Czas na co-main event dzisiejszej gali. Za chwile w klatce FEN zadebiutuje wyczekiwany od dłuższego czasu Paweł "Trybson" Trybała. Jego rywalem będzie Łukasz Borowski!

Tym razem Wójcik przeniósł walkę do parteru po niewiele ponad minucie. Najpierw ponownie zajął plecy rywala, a następnie zasypał Kowalskiego gradem ciosów. Kiedy zawodnik z Olsztyna się już nie bronił, sędzia przerwał pojedynek. Marcin Wójcik z pasem mistrzowskim!

Koniec walki! Marcin Wójcik mistrzem FEN w kategorii półciężkiej!

III Runda

Trzecie starcie Kowalski zaczął od kilku udanych kombinacji bokserskich. Wójcik jednak w tempo poszedł po nogę rywala i przeniósł walkę na ziemię. W parterze szybko zajął plecy przeciwnika i pracował nad duszeniem zza pleców. Później kolejne ciosy spadały na głowę Kowalskiego w parterze. Bezdyskusyjna przewaga Wójcika w trzeciej rundzie!

II Runda

Na początku drugiej odsłony celniejszy był Wójcik. W końcu na twarzy Kowalskiego pojawiło się zaczerwienienie. W drugiej odsłonie przeważały wymiany bokserskie. Minutę przed końcem rundy Wójcik chwycił nogę Kowalskiego i przeniósł walkę do parteru. Tam wywalczył dosiad, a następnie zajął plecy. W końcówce rundy okładał swojego rywala zza pleców, sędzia jednak nie przerwał pojedynku. Czas na trzecią rundę!

I Runda

Obaj zawodnicy zaczęli mistrzowski bój bardzo spokojnie. Zarówno Kowalski, jak i Wójcik wyprowadzali niskie kopnięcia i pojedyncze ciosy. Później dołożyli również kopnięcia na korpus. Ich ataki były bardzo mocne, lecz żaden z nich nie był bliski skończenia pojedynku. Za chwilę drugie starcie!

Pora na drugą dziś walkę o mistrzowski pas. Tym razem do klatki wejdą Marcin Wójcik i Adam Kowalski. Stawką pojedynku będzie tytuł mistrza FEN w dywizji półciężkiej!

W oczekiwaniu na kolejne starcie zapraszamy na skrót walki Naruszczka - Cosić!

To był znakomity występ Duńczyka. Magard absolutnie zdominował Romanowskiego na pełnym dystansie. Niemniej jednak długo będzie się dyskutowało o zajściu z trzeciej rundy, gdy sędzia ringowy przerwał pojedynek, po czym zezwolił na jego kontynuowanie.

Jonas Magard nowym mistrzem FEN w kategorii koguciej!

V Runda

Tym razem Duńczyk potrzebował zaledwie dwunastu sekund na przeniesienie pojedynku do parteru. Tam robił dokładnie to samo, co we wcześniejszych starciach. Romanowski nie był w stanie powstrzymać fenomenalnego Duńczyka. Werdykt będzie formalnością!

IV Runda

Ponownie niewiele ponad minutę potrzebował Magard, by przenieść walkę do parteru. Romanowski próbował wstawać, lecz Duńczyk mu na to nie pozwalał. Kolejna runda w zupełności zdominowana przez zawodnika z Danii. Magard kontrolował walkę z każdej pozycji.

III Runda

Po niespełna minucie Magard trafił obszernym lewym sierpem, którym posłał na deski Romanowskiego. Sędzia był bliski przerwania pojedynku, lecz ostatecznie pozwolił kontynuować walkę. Do końca rundy Magard bezlitośnie okładał Romanowskiego w parterze. Duńczyk zaprezentował znakomite umiejętności zapaśnicze. Pełna dominacja!

II Runda

Po niewiele ponad minucie szachowania w stójce Magard poszedł po nogę Romanowskiego. Polak znowu próbował gilotyny, ale ponownie nie udało mu się dopiąć duszenia. Duńczyk kontynuował metodyczną pracę w parterze atakując pojedynczymi ciosami. 90 sekund przed końcem rundy Magard wywalczył dosiad, lecz Romanowskiemu udało się zrzucić rywala. Nie zmieniło to jednak obrazu pojedynku i zawodnik z Danii nadal przeważał.

I Runda

Duńczyk próbował sprowadzić Romanowskiego, lecz Polak umiejętnie skontrował i znalazł się na górze. Po krótkiej kontroli w parterze Romanowski postanowił wrócić do stójki. W końcu Duńczykowi udało się przenieść walkę na ziemię. Tam spokojnie budował swoją przewagę w tym pojedynku. Pod koniec rundy Romanowski niespodziewanie chwycił duszenie gilotynowe. Magardowi udało się jednak obronić. Reprezentant Danii zakończył pierwszą odsłonę na górze.

Nadszedł czas na pierwszą walkę mistrzowską podczas dzisiejszej gali. Sebastian Romanowski zmierzy się z Jonasem Magardem o miano najlepszego zawodnika kategorii koguciej w Fight Exclusive Night. Za chwilę pierwszy gong!

Za nami bardzo wyrównane starcie polsko-chorwackie. Przed kolejną walką zapraszamy do obejrzenia skrótu walki Kacpra Formeli z Edgarem Davalosem.

Marcin Naruszczka wygrał niejednogłośną decyzją sędziów! Sędziowie punktowali walkę  29-28 Naruszczka, 28-29 Cosić, 29-28 Naruszczka.

III Runda

Po krótkiej wymianie w stójce Cosić doprowadził do klinczu. Tam atakował kolanami, a następnie podjął próbę sprowadzenia, którą Naruszczka wybronił. Później Chorwat trafił mocnym prawym, po którym próbował zapiąć gilotynę. Walka wróciła pod siatkę. Następnie pojedynek wrócił do stójki, gdzie obaj zawodnicy znowu wymieniali mocne ciosy. Koniec walki! Ponownie decydować będą sędziowie punktowi.

II Runda

Niemal cała pierwsza runda toczyła się w stójce. Trudno było wskazać zawodnika, który trafiał celniej. Cosić próbował klinczować, ale Naruszczka skutecznie udaremnił ten atak. Chorwat konsekwentnie atakował niskimi kopnięciami. Polak zszedł na przerwę bardzo porozbijany!

I Runda

Naruszczka zaczął od obszernych ciosów i kopnięć. Polak próbował przechwytywać kopnięcia rywala, lecz bezskutecznie. W końcu na twarzy Chorwata pojawiło się rozcięcie pod lewym okiem. Cosić wywierał presję i minutę przed końcem trafił mocnym sierpowym. W końcówce rundy Chorwatowi udało się docisnąć Polaka do siatki i tam kontrolować walkę.

Za chwilę pierwszy gong w starciu Naruszczka - Cosić. Tymczasem zapraszamy do obejrzenia bardzo krótkiego starcia pomiędzy Marcinem Filipczakiem i Saeedem Younesim.

Nie zwalniamy tempa. Niepokonany Ivan Cosić przekroczył już próg klatki FEN. Za moment pojawi się w niej Marcin Naruszczka!

Zawodnik Mighty Bulls Gdynia po walce nie ukrywał, że marzy mu się tytuł mistrza FEN w kategorii piórkowej.

Kacper Formela zwycięzcą walki! Sędziowie byli jednomyślni i wszyscy punktowali walkę 30-27.

III Runda

Ostatnia runda zaczęła się od szachów w stójce. W pewnym momencie Davalos trafił Formelę kopnięciem w krocze, co spowodowało przerwę w walce. Później zawodnicy wymieniali ciosy i kopnięcia, lecz żaden z ataków nie był na tyle groźny, by pojedynek mógł się zakończyć przed czasem. Pod koniec rundy Formela zaczął wywierać większą presję na rywalu. O werdykcie zdecydują sędziów!

II Runda

Drugie starcie Formela zaczął od zarówno niskich, jak i wysokich kopnięć. Polak regularnie zmieniał pozycję, czym skutecznie zaskakiwał Davalosa. Niespodziewanie to Paragwajczyk wyprowadził high-kicka, który zachwiał Formelą. Ostatecznie Formeli udało się przetrwać. Później zawodnicy wymieniali głównie obszerne ciosy i niskie kopnięcia.  Przed nami trzecie starcie!

I Runda

Jako pierwszy zaatakował mocnym prawym Kacper Formela. Polak w wymianach bokserskich miał wyraźną przewagę nad rywalem z Ameryki Południowej. Z czasem dołożył również niskie kopnięcia. Co jakiś czas Formela skutecznie naruszał rywala ciosami i kopnięciami. Runda zdecydowanie dla zawodnika z Trójmiasta!

Kolejna walka przed nami! Edgar Davalos już w klatce. Za chwilę wejdzie do niej Kacper Formela!

Na początku Filipczak zaatakował rywala serią kolan przy siatce. W końcu uderzenia zaczęły przynosić skutek. Zawodnik UFD Gym zwalił się na matę, gdzie Filipczak dokończył dzieła mocnymi ciosami. Świetne wejście do organizacji FEN zawodnika z Łodzi!

I mamy szybki nokaut! Niewiele ponad dwudziestu sekund potrzebował Marcin Filipczak, by znokautować Saeeda Younesiego!

Pora na pierwszą walkę. Saeed Younesi i Marcin Filipczak są już w klatce. Starcie zakontraktowane jest w limicie kategorii półciężkiej.

Poznaliśmy pierwszych bohaterów gali FEN 32. Na następnym wydarzeniu wystąpią m.in. Mateusz Rębecki i Szymon Bajor. Ponadto czeka nas ciekawe starcie w dywizji półciężkiej. Do klatki wejdą Wojciech Janusz i Marcin Łazarz!

Czas na ceremonię otwarcia!

Zaczynamy!

Przed szansą zdobycia mistrzowskiego pasa w kategorii koguciej stanie Sebastian Romanowski. Jego rywalem będzie Duńczyk Jonas Magard.

Rywalem Wójcika będzie Adam Kowalski.

Marcin Wójcik stanie do walki o mistrzowski pas w kategorii półciężkiej. Oto co powiedział przed walką.

Bohater walki wieczoru Adrian Zieliński jest przekonany, że w okresie przygotowawczym zrobił wszystko, aby wygrać walkę z Danielem Rutkowskim.

"Trybson" postanowił odnieść się do incydentu na ważeniu.

Podczas oficjalnej ceremonii ważenia było gorąco między bohaterami co-main eventu. Pawła "Trybsona" Trybałę i Łukasza Borowskiego musieli rozdzielać ochroniarze!

Dobry wieczór! Za niewiele ponad godzinę wystartuje gala FEN 31. W walce wieczoru mistrz FEN i Babilon MMA w kategorii piórkowej Daniel Rutkowski zmierzy się z Adrianem Zielińskim. Stawką pojedynku nie będą pasy mistrzowskie, gdyż zawodnik z Olsztyna nie wypełnił limitu wagowego. Do sprawy odniósł się "Rutek", który podkreślił, że nie ma pretensji do swojego rywala.