Golfowy European Tour: Adrian Meronk liderem przed rundą finałową

Inne
Golfowy European Tour: Adrian Meronk liderem przed rundą finałową
Fot. PAP/EPA
Na samodzielne prowadzenie 27-latek z Wrocławia wysunął się po drugiej rundzie.

Adrian Meronk utrzymał prowadzenie w odbywającym się w RPA turnieju golfowym Alfred Dunhill Championship. Pierwszy raz w historii Polak przystąpi do finału zawodów cyklu European Tour z pozycji lidera.

Na samodzielne prowadzenie 27-latek z Wrocławia wysunął się po drugiej rundzie. W sobotę, czyli trzeciego dnia rywalizacji zawodowców na polu Leopard Creek CC, kontynuował świetną grę, szczególnie na drugiej dziewiątce 18-dołkowego obiektu. Na karcie zapisał 71 uderzeń, a dzięki wcześniejszym rundom na 65 i 66 „strzałów” notuje -14. Ma uderzenie przewagi nad reprezentującym gospodarzy 19-letnim Jaydenem Schaperem. Na trzeciej pozycji plasuje się jego rodak 26-letni Christiaan Bezuidenhout z sumą -11.

 

„To twarde i szybkie pole, a patrząc na jutrzejsze prognozy greeny będą jeszcze szybsze. Warto w finale grać zachowawczo, ważna będzie cierpliwość” - podkreślił podczas telewizyjnej transmisji Bezuidenhout.

 

ZOBACZ TAKŻE: Tokio: Mistrz świata na 100 metrów odwołał się do CAS

 

Wygrana Meronka byłaby największym sukcesem polskiego golfa. Multimedalista krajowych zawodów, wychowanek Toya G&CC, jest bowiem pierwszym biało-czerwonym graczem, który wywalczył awans do najwyższej zawodowej ligi Starego Kontynentu. Najlepszym z dotychczasowych jego występów był sierpniowy udział w Celtic Classic, zakończony na szóstym miejscu.

 

21. edycja Alfred Dunhill Championship odbywa się w Malelane, ponad 400 km od Johannesbourga, a tuż przy granicy Parku Narodowego Krugera, słynącego z możliwości obserwacji m.in. słoni, lwów, lampartów w naturalnym otoczeniu.

mtu, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze