Lewis, Joshua, Fury o Dubois-Joyce: "Tam wszystko może się zdarzyć!”"

Sporty walki
Lewis, Joshua, Fury o Dubois-Joyce: "Tam wszystko może się zdarzyć!”"
fot. PAP
Joe Joyce

"Ciągle nie mogę się zdecydować, kto wygra. Dubois wychodzi na ring, żeby rywala zniszczyć, znokautować. Joyce więcej myśli na ringu” - mówi były champion Lennox Lewis przed szlagierowym pojedynkiem wagi ciężkiej pomiędzy dwoma kandydującymi do miana challengerów do pasa mistrza świata - 23-letnim Danielem Dubois (15-0, 14 KO) i 35-letnim Joe Joyce (11-0, 10 KO).

CBS SPORTS

 

Prawdziwa walka, dwóch naprawdę dobrych pięściarzy wagi ciężkiej, gdzie obaj mają realne szanse na wygraną. 35-letni Joyce bardziej "potrzebuje" tej wygranej, ale wątpliwe by to zadecydowało o tym, jak będzie walczył, bo nigdy nie był dynamicznym fighterem. Jest kim jest - duży, efektywny w zadawanych ciosach, z solidną siła ciosu. Dubois jest znacznie bardziej dynamicznym atletą i to w tej walce daje mu przewagę. To będzie dla niego nowy test, na pewno przyda mu się w rozwoju pięściarskim, ale ma już teraz wystarczająco umiejętności, żeby wygrać.

 

Lennox Lewis, były mistrz świata wagi ciężkiej:

 

"Ciągle nie mogę się zdecydować: Dubois wychodzi na ring, żeby rywala zniszczyć, znokautować. To jest też problem, bo tak wierzysz w swoją siłę i jeden cios, że nie zwracasz uwagi co robi przeciwnik. Może cię trafić i skończyć walkę. Parę razy mi się to zdarzyło. Joyce więcej myśli na ringu. Lubię sposób w jaki się porusza, jak czeka na swoją szansę. Wie, jaką siłę ma cios Dubois z prawej ręki, tym go nie zaskoczy i niech lepiej ma coś innego w zanadrzu. Tutaj nie ma faworyta, bo jak zdobywasz medale na igrzyskach, to dużo potrafisz."

 

ZOBACZ TAKŻE: Co mówili pięściarze przed walką Dubois - Joyce?

 

Tyson Fury, niepokonany mistrz świata wagi ciężkiej:

 

"Dobra walka, wiele razy zmieniałem na temat jej wyniku opinię. Teraz stawiam na Dubois - dopadnie go na początku. Jeśli Joe Joyce wytrzyma to pierwsze natarcie, wciągnie go w drugą część pojedynku, to też może wygrać. Daniel Dubois jest młodszy, szybszy, bije bardzo mocno i jest teraz na fali. Joe zaczyna walki bardzo wolno, człapie."

 

David Haye, były mistrz świata wagi junior ciężkiej i ciężkiej

 

"To może pójść w obie strony, nie jest wykluczone, że jak się zaczną szybko bić, to Dubois wygra to też szybko, przed czasem. Ale jeśli tak nie będzie, bitwa zamieni się w walkę bokserską, ten długi lewy prosty Joyce będzie nabierał większego znaczenia, będzie działać na jego korzyść. Stawiam na tego, kogo lepiej znam, o kim wiem, jak się zachowa pod presją: Joyce na punkty.

 

ZOBACZ TAKŻE: Saleta przed Tyson - Jones Jr

 

Anthony Joshua, mistrz świata wagi ciężkiej WBA/IBF i WBO

 

"Joyce może wygrać samą aktywnością - jeśli Dubois nie skończy walki w pierwszych rundach. Jeśli w pierwszych, to wygra ten co mocniej bije - Daniel Dubois. Im więcej rund będzie mijało, tym większe szanse dla Joyce, bo ma naprawdę dobrą kondycję. Dwa zupełnie inne style - Dubois nie ma jego wytrzymałości i kondycji, ale Joyce nie ma siły ciosu Dubois. Joyce ma dodatkowo doświadczenie, walczył na igrzyskach - zrobił naprawdę wiele."

 

Tony Bellew, były mistrz świata wagi junior ciężkiej

 

"Nie wyobrażam sobie, że walka długo potrwa. Jeśli będzie dłuższa niż sześć rund, to się obawiam o Dubois, bo takiego testu jeszcze w karierze nie miał. Ale... nie wiem, jak może być dłuższa niż sześć rund. Joyce można tak łatwo trafić, jest odporny, pokazał w karierze wiele odwagi, ale to się wszystko źle dla niego skończy."

 

SB NATION

 

"Nie lubię być tym, który przerywa marzenia, ale mam problem z fantazją Joe Joyce’a zostania mistrzem świata wagi ciężkiej. Niech będzie, jest solidnym pięściarzem, ale przed nim wiele do nauki a ma już 35 lat, czas nie jest po jego stronie. Ale nawet gdyby był - czy jest wystarczająco dobry? Szczere - przyglądając się zaletom obu pięściarzy, nie widzę po stronie Joyce’a żadnych plusów, przewagi nad Dubois. Walka zacznie się powoli, zaczną się mocne wymiany. Tutaj przewaga będzie po stronie 23-letniego Dubois, który może zrobić spore spustoszenie."

 

Transmisja gali w Westminsterze Daniel Dubois - Joe Joyce od godziny 20:30 w Polsacie Sport Extra.

Przemek Garczarczyk, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie