PŚ w biegach: Zwycięstwo Johaug, Polki daleko

Therese Johaug wygrała w fińskiej Ruce bieg na 10 km techniką klasyczną w zawodach Puchar Świata.

Narciarka Therese Johaug wygrała w fińskiej Ruce bieg na 10 km techniką klasyczną w zawodach Puchar Świata. 32-letnia Norweżka, która broni Kryształowej Kuli, na podium stanęła z dwoma Szwedkami. Od Fridy Karlsson była szybsza o 21,8, a od Ebby Andersson o 26 s. Polki były daleko.

Najlepsza z biało-czerwonych Monika Skinder uzyskała 47. czas i straciła do zwyciężczyni ponad dwie minuty.

To było 73. zwycięstwo Johaug w zawodach Pucharu Świata. Norweżka miałaby prawdopodobnie jeszcze bardziej imponujący bilans, gdyby nie jej wpadka dopingowa. Norweżka musiała pauzować 1,5 roku - nie startowała w sezonach 2016/17 i 2017/18 i nie mogła uczestniczyć w igrzyskach w Pjongczangu.

Dzień wcześniej 19-letnia Skinder odniosła życiowy sukces, zajmując 16. miejsce w sprincie techniką klasyczną.

Rywalizacja w Ruce składa się na mini-cykl, który w niedzielę zakończą biegi na dochodzenie. Doliczane są do niego także piątkowe sprinty.