Międzynarodowy Turniej o Puchar Prezydenta m.st. Warszawy: Mecz o 3. miejsce. Transmisja na Polsatsport.pl

Koszykówka

BK NH Ostrava i BK JIP Pardubice zmierzą się w meczu o 3. miejsce w Międzynarodowego Turnieju o Puchar Prezydenta m.st. Warszawy. Czeskie drużyny przegrały swoje półfinałowe starcia z czołowymi polskimi zespołami, ale jedna z nich ma jeszcze szanse na brązowy medal stołecznych zawodów. Transmisja meczu BK NH Ostrava - BK JIP Pardubice o godz. 14:30 na Polsatsport.pl.

W niedzielę w meczu o 3. miejsce Międzynarodowego Turnieju o Puchar Prezydenta m.st. Warszawym zmierzą się dwa czeskie zespoły - BK NH Ostava i BK JIP Pardubice. Obie drużyny przystąpiły do półfinałowych starć w pełni sił, ale to było zbyt mało na uczestniczące w turnieju Arged BMSlam Stal Ostrów Wielkopolski i Legię Warszawa. Należy przy tym dodać, że goście z Czech nie są anonimowymi zespołami. BK NH Ostrawa to wielokrotny uczestnik europejskich pucharów, trzykrotny srebrny medalista oraz zdobywca pięciu brązowych medali mistrzostw swojego kraju. BK JIP Pardubice za to trzykrotnie zajmował miejsce na najniższym stopniu podium mistrzostw Czech, dwukrotnie zdobywał krajowy puchar i od kilku lat regularnie rywalizuje na arenie międzynarodowej. „Czerwono-Biali” w minionych latach brali udział w Pucharze EuroChallenge, FIBA Europe Cup i kwalifikacjach do Ligi Mistrzów FIBA, a w sezonie 2019/20 triumfowali w Alpe Adria Cup.

 

Tym razem sprawdzimy jak czeskie zespoły zaprezentują się w bezpośrednim pojedynku na polskiej ziemi. Na kogo zwrócić uwagę podczas oglądania niedzielnego meczu? Z pewnością warto przyjrzeć się grze rzucającego obrońcy Thomasa Dunansa z Pardubic, który w półfinale z Legią zdobył aż 32 punkty. W zespole z Ostrawy również nie brakuje mocnego lidera. Jest nim Zane Waterman, który w półfinałowym spotkaniu z ostrowską Stalą zdobył 18 z 51 punktów swojej drużyny. Ich dyspozycja może być kluczowa dla losów niedzielnego pojedynku.

 

Transmisja meczu o 3. miejsce: BK NH Ostrava - BK JIP Pardubice o godz. 14:30 na Polsatsport.pl.

PI, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie