Premier League: Bez goli w szlagierze, Tottenham liderem

W szlagierze 10. kolejki angielskiej ekstraklasy piłkarze Chelsea zremisowali u siebie w derbach Londynu z Tottenhamem 0:0.

W szlagierze 10. kolejki angielskiej ekstraklasy piłkarze Chelsea zremisowali u siebie w derbach Londynu z Tottenhamem 0:0. Goście wrócili na pozycję lidera, z takim samym dorobkiem punktowym jak Liverpool, natomiast ekipa "The Blues" jest trzecia.

Lider był groźniejszy w pierwszej połowie, ale Chelsea miała lepsze okazje po przerwie. W sumie jednak chyba żaden z zespołów nie może mieć pretensji o wynik.

Brak goli też nie powinien być szczególnym zaskoczeniem. Chelsea i Tottenham straciły w poprzednich czterech meczach ligowych tylko po jednej bramce.

"Punkty są kluczowe i żaden z zespołów nie chciał ich oddać rywalowi" - przyznał po niedzielnym szlagierze obrońca Chelsea Ben Chilwell.

Kiedy w listopadzie ubiegłego roku Tottenham obejmował trener Jose Mourinho, nie brakowało sceptycznych głosów. W grudniu 2018 portugalski szkoleniowiec został zwolniony z Manchesteru United i wydawało się, że jego magia już nie działa. W Londynie wszystko zaczyna jednak iść po jego myśli.

Obecny sezon podopieczni Mourinho zaczęli od porażki z Evertonem 0:1, ale od tamtej pory są niepokonani. Z dziewięciu kolejnych meczów wygrali pięć, a imponujące było zwycięstwo na Old Trafford, gdzie pokonali Manchester United 6:1. Natomiast w poprzedniej kolejce wygrali z wicemistrzem Manchesterem City 2:0.

W tabeli Tottenham ma tyle samo punktów (21) co broniący tytułu Liverpool, ale lepszy bilans bramek. "The Reds" zremisowali w sobotę na wyjeździe z Brigtonem 1:1, tracąc gola w doliczonym czasie gry z rzutu karnego.

Dwa punkty mniej od czołowej dwójki zgromadziła Chelsea, a trzy mniej - Leicester City, który w poniedziałek podejmie beniaminka Fulham.

W niedzielę Jan Bednarek zdobył pierwszego gola w sezonie, a jego Southamtpon FC przegrał u siebie z Manchesterem United 2:3. To trzecie trafienie polskiego obrońcy w 74. występie w Premier League.