PŚ w biegach: Johaug znów najlepsza, Polki daleko

Narciarka Therese Johaug wygrała bieg na dochodzenie na 10 km techniką dowolną Pucharu Świata w Ruce.

Narciarka Therese Johaug wygrała bieg na dochodzenie na 10 km techniką dowolną Pucharu Świata w Ruce. To jej 74. zwycięstwo w tym cyklu. Poprzednie Norweżka odniosła w sobotę w rywalizacji na 10 km techniką klasyczną. Polek nie było w czołówce.

Johaug uzyskała czas 25.06,2, a druga na mecie Rosjanka Tatiana Sorina miała rezultat o 47 s gorszy (uwzględniane były wyniki sobotniego biegu). Na najniższym stopniu podium stanęła Szwedka Ebba Andersson - 48,6 s straty do Norweżki.

Weronika Kaleta zajęła 55. miejsce, a Magdalena Kobielusz była 63. w gronie 65 zawodniczek, które ukończyły rywalizację.

Biegi w sobotę i niedzielę, a także piątkowy sprint, składają się na klasyfikację minicyklu "Ruka Triple". Johaug zajęła w nim pierwsze miejsce i otrzymała za to dodatkowe 200 punktów, dzięki czemu prowadzi w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

O godzinie 12.50 rywalizację na dystansie 15 km rozpoczęli mężczyźni.