Serie A: Włosi zachwyceni Piotrem Zielińskim. Prezes Boniek też

Piotr Zieliński zebrał bardzo dobre recenzje po ostatnim meczu ligowym.

Piłkarze Napoli, z Piotrem Zielińskim w podstawowym składzie, pokonali u siebie Romę aż 4:0 (1:0). Po spotkaniu znakomite recenzje zbiera pomocnik reprezentacji Polski, którego chwalą włoscy dziennikarze oraz prezes PZPN Zbigniew Boniek. Mecz 9. kolejki Serie A był poświęcone zmarłemu w środę legendarnemu Argentyńczykowi Diego Maradonie, byłemu zawodnikowi ekipy z Neapolu.

Zieliński grał w niedzielnym meczu do 78. minuty. To był jego pierwszy występ w podstawowym składzie Napoli od 27 września. Później reprezentant Polski był zakażony koronawirusem i grywał raczej w końcówkach spotkań.

Po triumfie w meczu z Romą o doskonałym występie Zielińskiego piszą włoscy dziennikarze. Podkreślają, że Polak był bardzo aktywny, szukał gry, imponował pomysłowością i kreował sporo sytuacji. M.in. te, po których padły gole dla gospodarzy. Sam bramki nie zdobył, nie zaliczył asysty, ale miał duży wpływa na poczynania kolegów z drużyny.

Dziennikarze podkreślają, że szczególnie udana w wykonaniu reprezentanta Polski była pierwsza połowa meczu z Romą. To właśnie podczas niej Zieliński miał pokazać swoją "najlepszą wersję".

Udany występ wpadł też w oko Zbigniewowi Bońkowi. Prezes PZPN grał w Romie w latach 1985-1988 i do dzisiaj kibicuje swojemu byłemu klubowi. Porażka z Napoli z pewnością go zabolała, ale postanowił napisać kilka ciepłych słów o grze Polaka.

Na Twitterze Boniek zamieścił komentarz w języku włoskim. O Zielińskim: - Ma stopy prawdziwego mistrza. O wysokiej porażce: - Lepiej przegrać raz 0:4 niż cztery razy 0:1. Dzisiaj poszło źle, trzeba wstać.

Mecz poświęcony był pamięci Diego Maradony, legendy reprezentacji Argentyny i SSC Napoli, z którym zmarły w środę piłkarz zdobył dwa tytuły mistrza Włoch. Zawodnicy gospodarzy zagrali w koszulkach w biało-niebieskie pasy, przypominających stroje argentyńskiej drużyny narodowej. Na jednej z trybun oraz na telebimie zamieszczono ogromne zdjęcie Maradony, którego imieniem wkrótce ma zostać nazwany stadion w Neapolu.