Liga Mistrzów: Szachtar znowu lepszy od Realu

Zinedine Zidane, trener Realu Madryt.

Real Madryt przegrał po raz drugi z Szachtarem Donieck i nie zdołał zapewnić sobie awansu do 1/8 finalu Ligi Mistrzów. We wtorek uległ w Kijowie 0:2. Porażkę z FC Salzburg 1:3 poniósł też w 5.kolejce fazy grupowej Lokomotiw Moskwa z Maciejem Rybusem w składzie.

Real, który w ostatnim czasie nie ma wielkich powodów do radości, mógł zapewnić sobie awans w Kijowie, ale tak się nie stało. "Królewscy" po raz drugi przegrali z Szachtarem. W Hiszpanii ulegli 2:3, teraz było 0:2 po trafieniach w drugiej połowie Dentinho i Manora Solomona.

Wtorkowa porażka może wiele kosztować hiszpański klub. W tabeli grupy B spadł na trzecie miejsce i po raz pierwszy w historii Ligi Mistrzów może nie awansować do 1/8 finału. W ostatnim spotkaniu fazy grupowej zmierzy się z liderem Borussią Moenchengladbach.

Lokomotiw pozostaje bez zwycięstwa w obecnej edycji Champions League. Drugi z Polaków w rosyjskim klubie Grzegorz Krychowiak przebywa w izolacji, bo miał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa w organizmie. Za to Rybus zagrał całe spotkanie.

Austriacki zespół był wyraźnie lepszy i wygrał zasłużenie 3:1. Dwie bramki już w pierwszej połowie zdobył Mergim Berisha, a po zmianie stron trafił Karim Adeyemi. U gospodarzy celny był Anton Miranczuk, który wykorzystał rzut karny.

W grupie A awans do 1/8 finału zapewniony ma już broniący trofeum Bayern Monachium, który wieczorny mecz z Atletico Madryt rozegra w rezerwowym składzie. Zabraknie w nim m.in. Roberta Lewandowskiego, który został w Niemczech i leczy niewielki uraz.

Faza grupowa ma się zakończyć 9 grudnia, a finał tej edycji zaplanowano na 29 maja 2021 roku w Stambule.

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2020/2021 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.