Michal Masek nowym trener ŁKS-u Commercecon Łódź

Siatkówka
Michal Masek nowym trener ŁKS-u Commercecon Łódź
fot. Cyfrasport
Michal Masek nowym trener ŁKS-u Commercecon Łódź.

Stery ŁKS-u Commercecon Łódź obejął Michal Mašek, który z ŁKS-em Commercecon Łódź zdobył już wicemistrzostwo i mistrzostwo Polski.

Zanim przyszedł do ŁKS-u Commercecon Łódź pełnił między innymi funkcję asystenta I trenera w Chemiku Police oraz Dresdner SC. W tej roli z jednym i drugim klubem odbierał złote medale mistrzostw kraju (z Dresdner SC dwukrotnie). Na początku sezonu 2016/2017 zastąpił na stanowisku I trenera ŁKS-u Commercecon Łódź Macieja Bartodziejskiego. W pierwszym sezonie pracy w Łodzi wypracował wraz z zespołem 6. miejsce w lidze.

 

W sezonie 2017/2018, po zmianach kadrowych, ŁKS Commercecon Łódź pod wodzą Maška wspiął się niemal na sam szczyt w polskiej lidze, zdobywając wicemistrzostwo kraju. W kolejnym sezonie efekt współpracy był jeszcze lepszy – ŁKS Commercecon cieszył się z tytułu mistrza Polski i to przed własną publicznością.

 

 

– To mój najszczęśliwszy dzień w sportowej karierze. Przeważnie twardo stąpam po ziemi, nie lubię mówić dużych słów, ale zawsze jest myśl, żeby być pierwszym i wygrać, co się da – mówił wtedy Masek.

 

Niemal od razu po zakończeniu sezonu ligowego Mašek rozpoczął kolejne wyzwanie zawodowe. Trener reprezentacji Słowacji Marco Fenoglio zaproponował mu rolę asystenta. W sezonie 2019/2020 podpisał kontrakt z greckim PAOK-iem Saloniki. W trakcie obecnego sezonu zakończył jednak swoją współpracę i… wraca do Łodzi!

lkscommerceconlodz.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze