PŚ w biegach: Norwegia rezygnuje ze startów w Davos i Dreźnie

Zimowe
PŚ w biegach: Norwegia rezygnuje ze startów w Davos i Dreźnie
fot. PAP/EPA
W Szwajcarii i Niemczech zabraknie trzykrotnego mistrza olimpijskiego Johannesa Klaebo.

Reprezentacja Norwegii w biegach narciarskich zrezygnowała z udziału w grudniowych zawodach Pucharu Świata w Davos i Dreźnie. Powodem są obawy związane z rozprzestrzeniającym się koronawirusem.

W poniedziałek pojawiła się informacja, że w Szwajcarii i Niemczech zabraknie trzykrotnego mistrza olimpijskiego Johannesa Klaebo. 24-letni narciarz nie ukrywa, że obawia się zakażenia. - Nie chcę podejmować większego ryzyka niż to konieczne – stwierdził.

 

We wtorek okazało się, że do końca roku w PŚ nie będą rywalizować także inni reprezentanci Norwegii, na czele z utytułowaną Therese Johaug. - Naszym głównym celem w tym sezonie są mistrzostwa świata w Oberstdorfie. W Pucharze Świata widzimy, że że oprócz ryzyka związanego z podróżowaniem, trudniej jest zachować dystans podczas zawodów i samego pobytu. W naszym sporcie wytrzymałościowym płuca odgrywają szczególną rolę, a my nie znamy następstw Covid-19. Dlatego musimy podejmować środki ostrożności – przyznał Espen Bjervig z norweskiej federacji.

 

ZOBACZ TAKŻE: Heller: Z Covidem nie wygrasz (Pucharu Świata)?

 

Zawody w Davos mają się odbyć w dniach 12-13 grudnia, a w Dreźnie tydzień później. Nie wiadomo jeszcze, czy biegacze z Norwegii staną na starcie 1 stycznia 2021 roku w prestiżowym cyklu Tour de Ski, organizowanym w Szwajcarii i we Włoszech.

 

Oficjalnej decyzji jeszcze nie ma, ale działacze norweskiej federacji nie ukrywają, że na dziś występ w Tour de Ski też nie jest przewidziany. We wtorek także sąsiednia Szwecja ogłosiła, że rozważa możliwość wycofania swych biegach narciarskich z PŚ w Szwajcarii i Niemczech.

 

Klaebo i Johaug są liderami klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w sezonie 2020/21.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze