Siatkarskie MŚ 2022: Jak wywalczyć awans? Poznaliśmy system kwalifikacji

Siatkówka
Siatkarskie MŚ 2022: Jak wywalczyć awans? Poznaliśmy system kwalifikacji
fot. Cyfrasport
Polscy siatkarze mają zapewnioną grę w finałach MŚ 2022 jako obrońcy tytułu.

Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej (FIVB) ogłosiła system kwalifikacji do mistrzostw świata siatkarzy oraz siatkarek, które zostaną rozegrane w 2022 roku. W obu przypadkach reprezentacje Polski mają już zapewnione miejsce w gronie finalistów.

Mistrzostwa świata siatkarzy 2022 zostaną rozegrane w dniach 26 sierpnia – 11 września w Rosji. Najlepsze zespoły świata będzie gościć dziesięć miast: Moskwa, Sankt Petersburg, Kaliningrad, Kazań, Krasnojarsk, Jekaterynburg, Nowosybirsk, Ufa, Jarosław oraz Kemerowo. W turnieju wezmą udział 24 reprezentacje. Awans mają już zapewniony dwie – Rosja (gospodarz) i Polska (obrońca tytułu).

 

Zobacz także: Poruszająca przemowa Vitala Heynena na koniec sezonu. "Za rok będzie mniej uśmiechu" (WIDEO)

 

Mistrzostwa świata siatkarek 2022 zostaną rozegrane w Polsce i Holandii. O prymat wśród siatkarek również rywalizowały będą 24 drużyny. Awans, obok współgospodarzy imprezy, ma zapewniony również reprezentacja Serbii – triumfator MŚ 2018.

 

Co z drużynami, które walczą o miejsce w finałach MŚ 2022? Mistrzostwa poszczególnych kontynentów, które zaplanowano na 2021 rok, będą jednocześnie przepustką do mistrzostw świata. Wywalczą ją po dwie najlepsze reprezentacje z każdej z konfederacji. W przypadku mistrzostw Europy siatkarek oraz siatkarzy, jeśli na pierwszych dwóch miejscach znajdzie się któryś z gospodarzy lub aktualnych mistrzów świata, kwalifikację uzyska kolejny zespół z klasyfikacji końcowej turnieju.

 

 

Stawkę finalistów MŚ 2022 uzupełni dwanaście (w przypadku turnieju kobiet jedenaście) najlepszych zespołów ze Światowego Rankingu FIVB na koniec sezonu reprezentacyjnego 2021.

RM, Polsat Sport, pzps.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze