Taylor Mabika przed PBN 9: Przygotowuję się na każdy scenariusz

Sporty walki
Taylor Mabika przed PBN 9: Przygotowuję się na każdy scenariusz
fot. Polsat Sport
Taylor Mabika zapewnia, że do walki z Michałem Cieślakiem jest doskonale przygotowany

Taylor Mabika (19-6-2, 10 KO) będzie rywalem Michała Cieślaka (19-1, 13 KO) podczas gali Polsat Boxing Night 9, która odbędzie się 5 grudnia. - Zobaczycie Mabikę zdeterminowanego. Przygotowuję się na każdy scenariusz, nie zaniedbuję żadnego aspektu - mówi pięściarz z Gabonu. O nim i jego atutach powiedzieli z kolei Andrzej Kostyra i Przemysław Saleta.

Kibiców boksu czekają emocje najwyższej jakości. 5 grudnia podczas gali Polsat Boxing Night 9 zmierzą się Michał Cieślak i Taylor Mabika. Co o nadchodzącym pojedynku powiedział pięściarz z Gabonu?

 

- Zobaczycie Mabikę zdeterminowanego. Przygotowuję się na każdy możliwy scenariusz. Nie zaniedbuję żadnego aspektu i rozwijam wszystkie techniki. Są oczywiście aspekty taktyczne, które zdradzę dopiero w dniu walki. Wtedy zobaczymy czy dobrze przepracowałem okres przygotowawczy. Teraz jednak nie będę o tym mówił - powiedział Mabika.

 

ZOBACZ TAKŻE: Polsat Boxing Night: Pełna karta walk

 

Na widowiskową walkę szykuje się także uznany ekspert w świecie boksu - Andrzej Kostyra. Według komentatora to może być duży krok w wykonaniu Michała Cieślaka.

 

- To może być otwarcie dla Cieślaka. Mabika tylko raz przegrał przed czasem z Makabu. To była niesamowita walka, tam się przewracali, zmieniały się losy tej walki. To trzeci wyjazd Mabiki do Polski, dwa poprzednie nieudane i mam nadzieję, że kolejny też się nie uda i ta walka otworzy Cieślakowi drogę do być może kolejnego pojedynku o mistrzostwo świata w przyszłym roku - powiedział Kostyra.

 

Swoimi przewidywaniami co do najbliższego pojedynku na Polsat Boxing Night 9 podzielił się także Przemysław Saleta, który dostrzega duży potencjał polskiego pięściarza.

 

- Spodziewam się jeszcze lepszego Cieślaka. Trzymam kciuki za tego chłopaka, bo naprawdę potrafi boksować i nie chcę mówić, że potrafi wszystko, ale ma predyspozycje, aby być kompletnym pięściarzem. Długo nie walczył od przegranej walki o mistrzostwo świata, ale mam nadzieję, ze pracowicie spędził ten okres - dodał Saleta.

 

PI, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie