Australian Open: Styczniowy turniej zagrożony. Podano nowy termin

Tenis
Australian Open: Styczniowy turniej zagrożony. Podano nowy termin
fot. PAP/EPA
Turniej Australian Open w 2021 roku może zostać przeniesiony na luty

małe są szanse na to, by Australian Open rozpoczął się zgodnie z planem, czyli 18 stycznia - informują media. Prawdopodobnie wielkoszlemowy turniej tenisowy w Melbourne zostanie przesunięty o trzy tygodnie i rozpocznie się 8 lutego. Powodem ewentualnej zmiany terminu jest pandemia koronawirusa, która już w 2020 roku przewróciła sportowy kalendarz do góry nogami. W Australii obowiązują nadal duże restrykcje i zawodnicy nie uniknęliby kwarantanny.

Francuzka gazeta "l'Equipe" informuje, że wszyscy uczestnicy turnieju musieliby przylecieć do Australii między 15 a 17 stycznia. Po przejściu testów na obecność koronawirusa zostaliby zamknięci w tzw. bańce do 31 stycznia. Tam jednak byłaby możliwość normalnych treningów.

 

Minister sportu stanu Wiktoria Martin Pakula powiedział w zeszłym tygodniu, że rozegranie Australian Open w zaplanowanym pierwotnie terminie będzie trudne do zrealizowania. - Negocjacje są trudne i złożone. Ale przesunięcie daty jest możliwe - przyznał wówczas.

 

ZOBACZ TAKŻE: Naomi Osaka stała się postacią komiksu

 

Media podają, że zawodnicy i ich sztaby będą musiały poddać się dużym restrykcjom. Jeśli dojdzie do zmiany terminu Australian Open, znowu kalendarze ATP i WTA zostaną wywrócone do góry nogami.

 

W 2020 roku z powodu pandemii całkowicie odwołano Wimbledon. A Roland Garros i US Open odbyły się w późniejszym terminie. W Paryżu triumfowała Iga Świątek.

PAP, WŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie