Fortuna 1 Liga: Przełamanie Zagłębia Sosnowiec. Chrobry lepszy w Bełchatowie

Zagłębie Sosnowiec wygrało pierwszy mecz od niemal dwóch miesięcy.

Piłkarze Zagłębia Sosnowiec odnieśli pierwsze zwycięstwo od dwóch miesięcy. Na własnym podwórku w 15. kolejce Fortuna 1 Ligi pokonali Puszczę Niepołomice 2:0. Trzy punkty zdobył również Chrobry Głogów, który wygrał na wyjeździe z GKS Bełchatów 2:1. Pozostałe trzy środowe mecze zostały przełożone.

W pierwszym środowym spotkaniu Zagłębie Sosnowiec pokonało Puszczę Niepołomice 2:0.Kibice zgromadzeni przed telewizorami na bramki musieli jednak poczekać do końcówki meczu. Wynik spotkania w 84. minucie otworzył Portugalczyk Joao Ribeiro Oliveira. Z kolei w doliczonym czasie do siatki niepołomiczan trafił Patryk Małecki. Tym samym zespół Kazimierza Moskala przerwał serię siedmiu meczów bez zwycięstwa i awansował na 15. miejsce w tabeli.

Zagłębie Sosnowiec – Puszcza Niepołomice 2:0 (0:0)
Bramki: Joao Ribeiro Oliveira 84, Patryk Małecki 90+4

Emocji nie brakowało również w Bełchatowie. Piłkarze miejscowego GKS musieli przełknąć gorycz porażki w spotkaniu z Chrobrym Głogów. Tuż przed przerwą goście wyszli na prowadzenie za sprawą Maksymiliana Banaszewskiego. Dla 25-letniego napastnika było to piąte trafienie w sezonie. Po zmianie stron do wyrównania doprowadził Waldemar Gancarczyk. To jednak nie wystarczyło. Kwadrans przed końcowym gwizdkiem rzut karny otrzymali głogowianie. „Jedenastkę” na bramkę zamienił Olivier Praznovsky. Dzięki wygranej zespół Ivana Djurdjevica umocnił się na trzynastej lokacie w tabeli.

GKS Bełchatów – Chrobry Głogów 1:2 (0:1)
Bramki: Waldemar Gancarczyk 54 - Maksymilian Banaszewski 42, Przemysław Stolc 75 (k.)

Z powodu złych warunków atmosferycznych zdecydowano o odwołaniu trzech środowych starć. Mecze Sandecja Nowy Sącz - GKS Jastrzębie, Odra Opole - Bruk-Bet Termalica oraz Arka Gdynia - Korona Kielce odbędą się w innym terminie. Nowa data spotkań nie jest jeszcze znana.