Liga Mistrzyń: Porażka siatkarek Developresu po zaciętej walce

Developres – Busto Arsizio 2:3.

W swym drugim spotkaniu turnieju grupy A Ligi Mistrzyń Developres SkyRes Rzeszów przegrał z Unet e-work Busto Arsizio 2:3. Siatkarki z Rzeszowa przegrały dwa pierwsze sety, ale zdołały wyrównać stan meczu. O wyniku tie-breaka przesądziła gra na przewagi. Mimo porażki, drużyna z Polski zaprezentowała się znacznie lepiej, niż we wcześniejszej konfrontacji z SSC Palmberg Schwerin (1:3).

Siatkarki Developresu w pierwszym secie jedynie w początkowych fragmentach dotrzymywały kroku rywalkom (5:5). Później inicjatywę przejęła ekipa z Italii (5:8, 12:16), która zdecydowanie lepiej prezentowała się w ofensywie. Rzeszowiankom brakowało siły ognia, Kiera Van Ryk skończyła zaledwie 2/12 ataków. W końcówce różnica była już wyraźna i siatkarki Unet e-work pewnie zmierzały po zwycięstwo, które przypieczętowała mocnym atakiem Alexa Gray (17:25).

Druga odsłona była zdecydowanie lepsza w wykonaniu zawodniczek Developresu. Co prawda przeciwniczki znów szybko wypracowały sobie punktową zaliczkę (7:11), ale tym razem rzeszowianki ruszyły do odrabiania strat i złapały punktowy kontakt (15:16, 21:22). Kluczowe akcje wygrała jednak ekipa z Italii. Camilla Mingardi zaatakowała po bloku, a kiwka Gray zaskoczyła przeciwniczki (21:24). Skutecznym atakiem zrewanżowała się Jelena Blagojević, jednak w kolejnej akcji Gray ustaliła wynik na 22:25.

W środkowej części trzeciej partii inicjatywę przejęły rzeszowianki. Po ataku Gabrieli Polańskiej odskoczyły na dwa oczka (12:10). Później poszła punktowa seria, zwieńczona atakiem Blagojević, po której zespół z Polski prowadził 16:11. Skutecznie grała Aleksandra Rasińska, co ułatwiło utrzymanie przewagi. Atak Blagojević przyniósł piłkę setową, a w ostatniej akcji Polańska zaskoczyła rywalki zagrywką (25:19).

Na początku kolejnego seta siatkarki trenera Antigi kontynuowały dobrą grę. Skutecznie prezentowały się w ofensywie, zaskakiwały rywalki zagrywką (6:5 – Polańska, 13:10 – Rasińska). Dalsza część seta to zacięta walka obu ekip, okraszona długimi akcjami, które mogły się podobać kibicom. Włoska ekipa goniła wynik, ale bezskutecznie. Autowy atak rywalek dał rzeszowiankom piłkę setową (24:20), a partię zakończyło uderzenie Zuzanny Efimienko-Młotkowskiej ze środka (25:22).

Zwycięzcę miał więc wyłonić tie-break. Przy zmianie stron dwa oczka zaliczki miała drużyna z Rzeszowa (8:6). Rywalki jednak nie rezygnowały i po dwóch asach serwisowych Jovany Stevanović uzyskały przewagę (10:11). Po ataku Gray Busto Arsizio miało piłkę meczową (13:14), ale w kolejnej akcji Lazić doprowadziła do rywalizacji na przewagi. Atak Camilli Mingardi i blok w kolejnej akcji przesądziły o wygranej zespołu z Italii (14:16).

Najwięcej punktów: Aleksandra Rasińska (24) – Developres, Camilla Mingardi (27), Alexa Gray (23) – Busto Arsizio. Siatkarki Developresu poniosły więc drugą porażkę w LM, ale zaprezentowały się znacznie lepiej, niż w pierwszym, przegranym 1:3 spotkaniu przeciwko SSC Palmberg Schwerin.

We wcześniejszym środowym meczu tej grupy siatkarki SSC Palmberg Schwerin przegrały z Savino Del Bene Scandicci 1:3 (25:19, 19:25, 20:25, 21:25). Magdalena Stysiak zdobyła 19 oczek dla zwycięskiej drużyny (15 atak + 1 as serwisowy + 3 blok) i była najlepiej punktującą zawodniczką tego spotkania.

Developres SkyRes Rzeszów – Unet e-work Busto Arsizio 2:3 (17:25, 22:25, 25:19, 25:22, 14:16)

Developres: Anna Kaczmar, Jelena Blagojević, Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Kiera Van Ryk, Alexandra Lazić, Gabriela Polańska – Aleksandra Krzos (libero) oraz Aleksandra Rasińska, Marta Krajewska, Anna Stencel, Juliette Fidon-Lebleu. Trener: Stephane Antiga.
Busto Arsizio: Jordyn Poulter, Alexa Gray, Liset Herrera, Camilla Mingardi, Alessia Gennari, Jovana Stevanović – Giulia Leonardi (libero) oraz Chiara Cucco, Asia Bonelli, Rossella Olivotto, Francesca Piccinini, Katarina Bulovic, Ana Escamilla. Trener: Marco Fenoglio.