MŚ w lotach narciarskich: Występ Krafta pod znakiem zapytania

Zimowe
MŚ w lotach narciarskich: Występ Krafta pod znakiem zapytania
fot. Cyfrasport
Obrońca Kryształowej Kuli bardzo słabo rozpoczął obecny sezon. Później zachorował

Zdobywca Kryształowej Kuli w zeszłym sezonie Stefan Kraft zaczął mieć objawy zakażenia koronawirusem. Przebywający od tygodnia w izolacji lider austriackich skoczków narciarskich nie jest w stanie trenować i przygotowywać się do mistrzostw globu w lotach, zaplanowanych na 10-13 grudnia.

U Krafta i Michaela Hayboecka pozytywne testy na obecność koronawirusa wyszły 28 listopada, ale już wcześniej zostali oni skierowani na kwarantannę, bo wcześniej wykryto chorobę u Gregora Schlierenzauera i Philippa Aschenwalda oraz trenera reprezentacji Andreasa Widhoelzla.

 

W weekend austriacka federacja narciarska poinformowała, że Kraft i Hayboeck przechodzą zakażenie bezobjawowo i planują start w mistrzostwach świata w lotach, które w dniach 10-13 grudnia odbędą się w Planicy. Teraz występ Krafta stoi pod znakiem zapytania.

 

- Czuję się tak, jakbym miał grypę. Obecnie tylko leżę i piję herbatę. Nie trenuję, bo nie mam na to siły - przyznał jeden z najlepszych skoczków ostatnich lat.

 

ZOBACZ TAKŻE: Z Covidem nie wygrasz (Pucharu Świata)?

 

Kraft przebywa w swoim domu w Oberalm. Miał trenować i przygotowywać się do MŚ. Tym bardziej, że nawet po wykryciu u niego zakażenia czuł się bardzo dobrze. Dopiero później pojawiły się objawy choroby i osłabienie organizmu.

 

- Straciłem smak, mam wrażenie, jakbym miał cały czas zatkany nos. Nie czuję się najlepiej. Nie jestem w stanie teraz też odpowiedzieć na pytanie, czy będę w stanie rywalizować w Planicy. Nie wiem nawet, kiedy będę mógł wrócić na skocznię na trening. Teraz muszę czekać co przyniesie czas i jakie będą wyniki kolejnych testów na obecność koronawirusa - napisał na swoim blogu.

 

W najbliższy weekend rywalizacja w Pucharze Świata toczyć się będzie w Niżnym Tagile.

PAP, WŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze