Jan Błachowicz i Jan-Krzysztof Duda o nominacjach w 86. Plebiscycie PS

Inne
Jan Błachowicz i Jan-Krzysztof Duda o nominacjach w 86. Plebiscycie PS
fot. Polsat Sport
Jan Błachowicz i Jan-Krzysztof Duda powalczą o tytuł Sportowca Roku

Jan Błachowicz i Jan-Krzysztof Duda znaleźli się wśród piętnastu sportowców nominowanych w Plebiscycie Przeglądu Sportowego i Polsatu na Najlepszego Sportowca 2020 Roku. O tym co było ich największym sukcesem w kończącym się roku obaj opowiedzieli w studio inaugurującym ten prestiżowy konkurs.

Rok 2020 dobiega końca, więc czas na sportowe podsumowania. Tym największym polskim podsumowaniem, a zarazem budzącym największe emocje wśród sportowców jest Plebiscyt Przeglądu Sportowego i Polsatu na Najlepszego Sportowca Roku. Wśród piętnastu nominowanych sportowców 86. edycji plebiscytu znalazł się m.in. Jan Błachowicz, który we wrześniu zdobył mistrzowski pas UFC. Co powiedział o kończącym się roku?

 

- Dla większości ludzi na świecie najlepiej byłoby gdyby ten rok się skończył. Dla mnie na odwrót. To najlepszy rok w karierze zawodowej i na stopie prywatnej. Cieszę się z tego czasu - powiedział Jan Błachowicz.

 

Przed Błachowiczem teraz specjalny czas. "Cieszyński Książe" oczekuje narodzin dziecka i póki co odpoczywa od walk w największej organizacji MMA na świecie. Mimo to wciąż ma szanse na osiągnięcie kolejnego sukcesu w tym roku licząc, że tym razem najbardziej wspomogą go kibice głosując na niego w 86. Plebiscycie PS.

 

- Cieszę się, że po raz kolejny zostałem nominowany i udało się wywalczyć ten pas. Jest dobrze i oby w tym plebiscycie też udało się odnieść mały sukces. Będzie to taka „kropka nad i” w tym roku - powiedział Błachowicz.

 

ZOBACZ TAKŻE: Wilfredo Leon planuje pobić kolejny rekord!


W tegorocznym plebiscycie jako debiutant znalazł się Jan-Krzysztof Duda, który w tym roku pokonał wybitną postać światowych szachów - Magnusa Carlsena. Polski arcymistrz przerwał serię 125 partii klasycznych Norwega bez porażki, co było jednym z najważniejszych wydarzeń tej dyscypliny w tym roku.

 

- Miałem szczęście, że udało mi się wygrać z osobą, która przez 802 dni nie przegrała partii. Nawet ograłem Carlsena dwa razy w tym roku, bo raz udało się to zrobić w internecie. Można powiedzieć, że rok 2020 jest „renesansem” szachów, ponieważ przeniosły się one do internetu, bo mają tą możliwość. Bardzo dużo turniejów jest zorganizowanych w internecie, a właśnie na jednym z nich, którego fundatorem był Magnus Carlsen miałem okazję go ograć. Dwie partie też przegrałem, więc koniec końców mamy równy rezultat - powiedział Jan-Krzysztof Duda.


Polski arcymistrz ma jeszcze jeden powód do zadowolenia. Sukcesy Jana-Krzysztofa Dudy i innych szachistów to nie tylko większy rozgłos na arenie międzynarodowej, ale przede wszystkim rosnąca popularność dyscypliny w kraju.

 

- Cieszę się, że mogę być w tym plebiscycie wraz z najbardziej rozpoznawalnymi sportowcami w Polsce. Cieszę się, że szachy wkraczają do naszego kraju, ale jeszcze długa droga przed nami, aby stały się tak popularną dyscypliną jak piłka nożna, o ile to w ogóle możliwe - dodał Duda.

 

Oddaj głos na swojego faworyta w w 86. Plebiscycie Przeglądu Sportowego i Polsatu na Najlepszego Sportowca 2020 Roku TUTAJ


Cała rozmowa z Janem Błachowiczem i Janem-Krzysztofem Dudą w materiale wideo.

 

PI, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie