PBN 9: Debiutantka sprawi sensację? Mistrzyni świata nie lekceważy rywalki

Sporty walki
PBN 9: Debiutantka sprawi sensację? Mistrzyni świata nie lekceważy rywalki
fot. Polsat Sport
PBN 9: Debiutantka sprawi sensację? Mistrzyni świata nie lekceważy rywalki.

To będzie jeden z najbardziej interesujących pojedynków gali Polsat Boxing Night 9! Starcie Ewa Piątkowska – Róża Gumienna będzie walką byłej mistrzyni świata federacji WBC z debiutantką. Jak obie zawodniczki podchodzą do tej walki?

W najbliższą sobotę 5 grudnia na gali Polsat Boxing Night 9 dojdzie do walki byłej mistrzyni świata Ewy Piątkowskiej (14-1, 4 KO) z debiutującą w zawodowym boksie Różą Gumienną (0-0), utytułowaną kick-boxerką. Jak obie rywalki podchodzą do tej konfrontacji?

 

– Traktuję to jako przygodę, ogromne wyzwanie. Jako debiutantka mierzę się z mistrzynią świata... Myślę jednak o tym w kategorii epizodu, bo jak wspominałam wcześniej, zakochałam się już w MMA. Właśnie z MMA wiążę swą przyszłość i karierę sportową. Nie chcę jednak deklarować, że to będzie pierwszy i ostatni raz. Życie pokaże, co będzie dalej. Nie zakładałam tego w najśmielszych scenariuszach, dlatego tak mnie to ekscytuje – przyznała Róża Gumienna.

 

Zobacz także: Przemysław Runowski przed PBN 9: Dużo mi dała praca z psychologiem

 

– Ta walka mogłaby być łatwa, gdyby Róża nie miała doświadczenia w sportach walki. Ona biła się jednak w K1, gdzie też trzeba umieć boksować, a ostatnio bardzo dobrze idzie jej w MMA. Jest w gazie, więc na pewno jej nie lekceważę – zaznaczyła Ewa Piątkowska.

 

 

Wypowiedzi Ewy Piątkowskiej i Róży Gumiennej z magazynu Koloseum w załączonym materiale wideo. Zobaczycie w nim również, jak szanse obu rywalek w tym pojedynku oceniają zawodnicy i trenerzy sportów walki.

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie