Plebiscyt Przeglądu Sportowego na Najlepszego Sportowca 2020 Roku: Lista nominowanych

Inne
Plebiscyt Przeglądu Sportowego na Najlepszego Sportowca 2020 Roku: Lista nominowanych
fot. Materiały prasowe
Ruszył 86. Plebiscyt Przeglądu Sportowego i Polsatu na Najlepszego Sportowca 2020 Roku

Podczas czwartkowej konferencji poznaliśmy listę 15 osób nominowanych w 86. Plebiscycie Przeglądu Sportowego i Polsatu na Najlepszego Sportowca 2020 Roku. Najlepszą dziesiątkę i oczywiście zdobywcę "Złotego Czempiona" poznamy 9 stycznia 2021 roku podczas uroczystej Gali Mistrzów Sportu.

Przed rokiem nagroda główna trafiła do żużlowca Bartosza Zmarzlika, mistrza świata, który w 2020 roku powtórzył swój wyczyn i został pierwszym w historii Polakiem, który obronił ten tytuł. Drugie miejsce zajął Robert Lewandowski, kapitan reprezentacji Polski wciąż bijący rekordy i wciąż uznawany za jednego z najlepszych piłkarzy świata.

 

Jak oddawać głosy?

 

Jak co roku Kapituła Plebiscytu wybrała grupę sportowców, którzy podczas minionych dwunastu miesięcy odnosili wielkie sukcesy. Nie było o nie łatwo, gdyż na wszystkie aspekty życia, także na wydarzenia sportowe, ogromny wpływ wywarła pandemia. Z jej powodu liczba nominowanych jest tym roku uszczuplona do zaledwie piętnastu. Dalsze losy konkursu leżą w rękach kibiców.

 

Głosowanie podzielone jest na dwa etapy. W pierwszym, od 4 grudnia, czytelnicy „Przeglądu Sportowego” i „Faktu” mogą wypełniać kupony umieszczone w gazetach i dostarczyć je do 31 grudnia (ostatni kupon znajdzie się w wydaniu z 24 grudnia).

 

Od 3 grudnia do 31 grudnia do godziny 12:00 raz na 24 godziny będzie można oddać głos na stronach przegladsportowy.pl i polsatsport.pl, a do 8 stycznia do godziny 16:00 będzie można głosować za pośrednictwem SMS.

 

Druga tura głosowania odbędzie się poprzez SMS podczas „Gali Mistrzów Sportu”, którą wyemituje Polsat 9 stycznia o godz. 20:00.

 

Oddaj głos na swojego faworyta w w 86. Plebiscycie Przeglądu Sportowego i Polsatu na Najlepszego Sportowca 2020 Roku TUTAJ

 

15 kandydatów w 86. Plebiscycie Przeglądu Sportowego do tytułu Najlepszego Sportowca 2020 Roku:

 

 1. Jan Błachowicz (MMA)
 2. Jan-Krzysztof Duda (szachy)
 3. Magomedmurad Gadżijew (zapasy)
 4. Kajetan Kajetanowicz (rajdy samochodowe)

 5. Dawid Kubacki (skoki narciarskie)

 6. Michał Kwiatkowski (kolarstwo) 
 7. Wilfredo Leon (siatkówka) 
 8. Robert Lewandowski (piłka nożna) 
 9. Natalia Maliszewska (short-track) 
10. Katarzyna Niewiadoma (kolarstwo) 
11. Kamil Stoch (skoki narciarskie) 
12. Iga Świątek (tenis)

13. Justyna Święty-Ersetic (lekkoatletyka) 
14. Katarzyna Wasick (pływanie)

15. Bartosz Zmarzlik (żużel)

 

Oddaj głos na swojego faworyta w w 86. Plebiscycie Przeglądu Sportowego i Polsatu na Najlepszego Sportowca 2020 Roku TUTAJ

 

WŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie