PlusLiga: Siatkarze z Radomia przerwali złą passę

MKS Będzin – Cerrad Enea Czarni Radom 1:3.

W zaległym meczu 8. kolejki PlusLigi MKS Będzin przegrał z Cerrad Enea Czarnymi Radom 1:3. Podopieczni trenera Roberta Prygla przełamali się po serii czterech porażek i pokonali ostatnią drużynę tabeli.

Premierowa partia toczyła się przy przewadze siatkarzy z Radomia (1:3, 4:6), którzy w środkowej części seta odskoczyli na cztery oczka (9:13). Gospodarze odpowiedzieli punktową serią, zwieńczoną asem serwisowym Jose Santany (12:13). Od tego momentu oglądaliśmy wyrównaną walkę, przy skutecznej grze obu ekip w ataku. Mimo zabiegów będzinian, goście zdołali utrzymać przewagę. W końcówce ważne akcje kończył Dawid Konarski, który wywalczył piłkę setową (22:24). Gospodarze zdołali się obronić w następnej akcji, ale w kolejnej popełnili błąd (23:25).

Podrażnieni takim obrotem sprawy będzinianie drugą odsłonę rozpoczęli od mocnego uderzenia (8:1). Taka przewaga na początku, dała gospodarzom spokój w dalszej części seta (14:7, 18:11). Radomianie nie byli w stanie zbliżyć się do dobrze grających w ofensywie rywali, którzy pewnie zmierzali po zwycięstwo. Przypieczętował je skutecznym atakiem Tomasz Kalembka (25:18).

Set numer trzy rozpoczął się po myśli siatkarzy z Radomia (2:5, 4:7). Gospodarze ruszyli do odrabiania strat i dopięli swego (13:13). Rozpoczęła się walka punkt za punkt, a wynik długo oscylował wokół remisu. W końcówce w ekipie MKS kilka ataków skończył Rafał Faryna, ale to goście wygrali kluczowe akcje. Brenden Sander ustalił wynik na 23:25 skutecznym atakiem z drugiej linii.

W czwartej odsłonie radomianie od pierwszych akcji uzyskali wyraźną przewagę (3:9). Taki początek ustawił seta, bo gospodarze nie mieli argumentów, by zdołać odrobić straty. W końcówce podopieczni trenera Roberta Prygla punktowali rywali, a jedną z akcji wygrali po przebiciu piłki nogą przez libero Mateusza Masłowskiego (14:22). Błędy rywali w polu zagrywki przyniosły im ostatnie punkty (17:25).

Najwięcej punktów: Jose Ademar Santana (17), Rafał Faryna (16), Tomasz Kalembka (15) – MKS; Dawid Konarski (19), Brenden Sander (16), Michał Ostrowski (10) – Czarni. MVP: Dawid Konarski (18/34 = 53% skuteczności w ataku + 1 blok).

MKS Będzin – Cerrad Enea Czarni Radom 1:3 (23:25, 25:18, 23:25, 17:25)

MKS: Rafał Sobański, Bartosz Schmidt, Rafał Faryna, Jose Ademar Santana, Tomasz Kalembka, Pontes Veloso Thiago – Szymon Gregorowicz (libero) oraz Artur Ratajczak, Michał Godlewski, Dominik Teklak, Kacper Bobrowski, Łukasz Makowski. Trener: Jakub Bednaruk.
Czarni: Dawid Konarski, Lucas Loh, Michał Ostrowski, Michał Kędzierski, Brenden Sander, Dawid Dryja – Mateusz Masłowski (libero) oraz Daniel Gąsior, Wiktor Josifow. Trener: Robert Prygiel.

Skrót meczu w załączonym materiale wideo.