Bundesliga: Krzysztof Piątek bohaterem derbów Berlina

Krzysztof Piątek bohaterem derbów Berlina.

Krzysztof Piątek zdobył dwie bramki w ciągu trzech minut dla Herthy Berlin, która w derbowym spotkaniu 10. kolejki niemieckiej ekstraklasy pokonała grający przez większość meczu w dziesiątkę Union 3:1 (0:1). Piłkarz reprezentacji Polski strzelił w tym sezonie łącznie trzy gole.

Gospodarze wciąż są osłabieni brakiem kontuzjowanego Kolumbijczyka Jhona Cordoby, ale mimo tego Piątek rozpoczął derbowy mecz na ławce rezerwowych. Szansę otrzymał dopiero od początku drugiej połowy.

Do przerwy Union prowadził 1:0. Gola w 20. minucie strzelił Nigeryjczyk Taiwo Awoniyi, lecz chwilę później czerwoną kartkę zobaczył piłkarz tego zespołu Robert Andrich.

Do tego momentu goście sprawiali lepsze wrażenie, ale wówczas inicjatywę zaczęła przejmować Hertha.

Wyrównującego gola gospodarze strzelili na początku drugiej połowy, za sprawą doświadczonego słowackiego obrońcy Petera Pekarika.

Losy meczu rozstrzygnęły się między 74. i 77. minutą, które były popisem Piątka. Najpierw polski napastnik strzelił gola na 2:1 po uderzeniu z około dwunastu metrów. Piłka odbiła się jeszcze od jednego z graczy Unionu i zmyliła bramkarza.

W 77. minucie Piątek ustalił wynik spotkania efektownym strzałem z woleja z 15 metrów.

"Gol Pekarika (...) i dublet Piątka wywróciły derby do góry nogami" - napisała agencja EFE.

Dzięki temu Hertha odniosła pierwsze zwycięstwo w roli gospodarza w tym sezonie (łącznie ma trzy wygrane). Z dorobkiem 11 punktów awansowała na 11. miejsce w tabeli. Union (16 pkt) jest szósty.

Na sobotę zaplanowano m.in. spotkanie broniącego tytułu i prowadzącego w tabeli Bayernu Monachium Roberta Lewandowskiego z wiceliderem RB Lipsk.