PlusLiga: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - PGE Skra Bełchatów. Relacja i wynik na żywo

Na początek 16. kolejki ligowy klasyk. Przed nami prawdziwy hit PlusLigi, bowiem Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle ugości PGE Skrę Bełchatów. Obie drużyny od lat należą do czołówki PluLigi, jednak w tym sezonie niekwestionowanym faworytem piątkowego meczu są niepokonani do tej pory gospodarze. Czy przyjezdnym uda się przerwać ich zwycięską passę? Przekonamy się niebawem. Relacja i wynik na żywo meczu Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - PGE Skra Bełchatów na Polsatsport.pl.

Podopieczni trenera Nikoli Grbicia z kompletem 30 punktów i dziesięciu zwycięstw są liderem PlusLigi. Co prawda przed tygodniem sporo musieli się namęczyć, aby pokonać na wyjeździe ostatni w tabeli MKS Będzin 3:1, ale w ogólnym ligowym rozrachunku pewnie zmierzają od zwycięstwa do zwycięstwa.

Trochę inne nastroje są w ekipie z Bełchatowa, która plasuje się na dziewiątej pozycji. Ambicje i możliwości podopiecznych Michała Mieszko Gogola z pewnością są większe, jednak rzeczywistość jest taka, że z dziewięciu dotychczasowych spotkań cztery przegrali. Najbardziej bolesna była zapewne porażka w trzech setach z Cuprum Lubin, do której doszło 14 listopada. Natomiast w ubiegłej kolejce siatkarze z Bełchatowa efektownie wygrali z Aluron CMC Wartą Zawiercie bez straty seta.

- Na pewno jest dużo lepiej, niż było. Wracamy już do pełni zdrowia po przerwie spowodowanej pandemią. Jedziemy do Kędzierzyna-Koźle po zwycięstwa i chcemy się zaprezentować jak najlepiej. Będzie ciężko, bo Grupa Azoty ZAKSA jeszcze nie przegrała w tym sezonie, ale na pewno nie złożymy broni i będziemy walczyć - oznajmił przed piątkowym meczem Mateusz Bieniek, środkowy bełchatowian.

Jak zapewniają siatkarze, emocji i zaciętej gry w piątkowym spotkaniu z pewnością nie zabraknie.

Relacja i wynik na żywo meczu Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - PGE Skra Bełchatów od godz. 17.30 na Polsatsport.pl.