PZPN wszczął postępowanie w sprawie Cibickiego. Chodzi o ustawianie meczów

Piłka nożna
PZPN wszczął postępowanie w sprawie Cibickiego. Chodzi o ustawianie meczów
fot. PZPN
Polski Związek Piłki Nożnej włączył się w sprawę dotyczącą Pawła Cibickiego.

Polski Związek Piłki Nożnej włączył się w sprawę dotyczącą ustawiania meczów przez zawodnika Pogoni Szczecin Pawła Cibickiego. Poinformowano o tym w oficjalnym komunikacie.

„Rzecznik Dyscyplinarny PZPN, Adam Gilarski, wszczął postępowania wyjaśniające, dotyczące podejrzenia popełnienia przez Pawła Cibickiego, aktualnie zawodnika klubu Pogoń Szczecin, przewinienia dyscyplinarnego match-fixingu” – czytamy w oświadczeniu.

 

„Szwedzka federacja piłkarska poinformowała Rzecznika Dyscyplinarnego PZPN o toczącym się wobec Pawła Cibickiego postępowaniu karnym, w związku z niedozwolonymi zakładami bukmacherskimi. Sprawa dotyczy otrzymania przez Pawła Cibickiego pieniędzy za upomnienie żółtą kartką w meczu ligi szwedzkiej w sezonie 2018/2019 pomiędzy Kamlar KK i IF Elfsborg” – dodano.

 

ZOBACZ TAKŻE: Szwedzki piłkarz miał wziąć łapówkę. Jest akt oskarżenia

 

O sprawie informowaliśmy kilka dni temu. Dotyczyła spotkania z maja 2019 roku pomiędzy IF Elfsborg, którego barw bronił 26-letni zawodnik a Kalmar FF. Jak podawały szwedzkie media, w wyjazdowym meczu ligowym Cibicki otrzymał żółtą kartkę, za co miał zostać „wynagrodzony” kwotą 300 tysięcy koron.

 

 

Cibicki w przeszłości reprezentował Biało-Czerwone barwy, grając w reprezentacjach U19 i U20. W lutym został zawodnikiem Pogoni Szczecin.

agb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie