PlusLiga: Cuprum Lubin - Trefl Gdańsk. Transmisja w Polsacie Sport Extra

Pierwszy w tym sezonie mecz pomiędzy Treflem a Cuprum gdańszczanie wygrali 3:1

Cuprum Lubin zagra z Treflem Gdańsk w sobotnim meczu 16. kolejki PlusLigi. Gospodarze wracają do swojej hali po bardzo długiej przerwie, poprzednio grali w niej 27 października. Zapewne spróbują wykorzystać atut swojego parkietu i zrewanżować się gdańszczanom za wrześniową porażkę. W trzeciej kolejce Trefl wygrał 3:1. Transmisja meczu Cuprum Lubin - Trefl Gdańsk w Polsacie Sport Extra od godziny 17:30.

Drużyna Marcelo Fronckowiaka spędziła ponad miesiąc podróżując po Polsce i grając mecze wyjazdowe, również te zaległe, które przekładano z uwagi na zakażenia w zespołach PlusLigi oraz jedno awansem. Wojaże Cuprum nie były do końca udane, ale w siedmiu meczach lubinianie zdobyli osiem punktów. W Bełchatowie wygrali 3:0 z PGE Skrą, w Olsztynie 3:0 z Indykpolem AZS, w Katowicach pokonali GKS 3:2. W pozostałych spotkaniach Cuprum poniosło porażki: 0:3 z Jastrzębskim Węglem, 1:3 z MKS-em Będzin, 1:3 z Cerrad Enea Czarnymi Radom, a ostatnio 1:3 z VERVĄ Warszawa Orlen Paliwa. Po 39 dniach siatkarze z Lubina wreszcie będą mogli poczuć się „u siebie”, bo zagrają na własnym parkiecie.

Dla Trefla listopad był bardzo udany. Rozegrali sześć meczów, a po potknięciu w pierwszym z nich, pięć kolejnych wygrali, większość bez straty seta. To najdłuższa seria zwycięstw gdańszczan od sezonu 2017/2018. Cztery wygrane - z VERVĄ Warszawa, Ślepskiem Malow, Asseco Resovią i Cerradem Eneą podopieczni trenera Michała Winiarskiego odnieśli w "swojej" ERGO ARENIE, na wyjeździe pokonali Aluron CMC.

Siatkarze Trefla z pewnością chcieliby serię przedłużyć, ale stają przed trudnym zadaniem. „Miedziowi” w każdym przegranym meczu stawiali rywalom zdecydowany opór, o porażkach decydowały końcówki setów. Z kolei dwa tygodnie temu sprawili sporą niespodziankę, wygrywając w Bełchatowie bez straty seta.

Dla kilku siatkarzy będzie to kolejny mecz podszyty wspomnieniami. W zespole Cuprum gra Szymon Jakubiszak, który jest wychowankiem Trefla, w gdańskiej drużynie występował też przyjmujący Wojciech Ferens. W zespole gości jest Bartłomiej Lipiński, w poprzednim sezonie gracz ekipy z Lubina. Obecnie przyjmujący, a niegdyś atakujący jest na czwartym miejscu w klasyfikacji najlepiej punktujących PlusLigi. Wiceliderem tego zestawienia jest atakujący Cuprum Ronald Jimenez.

Transmisja meczu Cuprum Lubin - Trefl Gdańsk w Polsacie Sport Extra od godziny 17:30.