Polsat Boxing Night 9: Michał Cieślak – Taylor Mabika. Transmisja w Polsacie Sport

Sporty walki
Polsat Boxing Night 9: Michał Cieślak – Taylor Mabika. Transmisja w Polsacie Sport
fot. Polsat Sport
W walce wieczoru Michał Cieślak (19-1, 13 KO) skrzyżuje rękawice z Taylorem Mabiką. (19-6-2, 10 KO).

Gala Polsat Boxing Night powraca w wielkim wydaniu. Fanów pięściarstwa czeka w sobotę prawdziwa uczta. W walce wieczoru Michał Cieślak (19-1, 13 KO) skrzyżuje rękawice z Taylorem Mabiką. (19-6-2, 10 KO). Łącznie na karcie walk znalazło się osiem zestawień z udziałem czołowych polskich pięściarzy. Transmisja gali Polsat Boxing Night 9: Michał Cieślak – Taylor Mabika w Polsacie Sport i Polsacie Sport Fight.

Głównym wydarzeniem podczas imprezy będzie starcie Michała Cieślaka z Gabończykiem Taylorem Mabiką. Polak podejdzie do tego pojedynku po styczniowej porażce w Kinszasie z Ilungą Makabu (27-2, 24 KO). Wówczas 31-letni pięściarz z nad Wisły zanotował premierową porażkę na zawodowych ringach. Stawką tamtej walki był pas mistrza świata WBC w kategorii cruser. Czy zawodnik urodzony w Radomiu zmazał już z pamięci tamto niepowodzenie i w sobotni wieczór wróci na zwycięską ścieżkę?

 

ZOBACZ TAKŻE: Polsat Boxing Night 9. "Przyszedł czas, żeby Michał Cieślak stał się wisienką na torcie"

Z pewnością jest zdecydowanym faworytem, ale jego rywal będzie chciał przerwać złą passę w starciach z polskimi pięściarzami. W przeszłości Mabika miał okazję spotkać się w ringu z Krzysztofem Głowackim (31-2, 19 KO), Krzysztofem Włodarczykiem (58-4-1, 39 KO) i Mateuszem Masternakiem (42-5, 28 KO). Wszystkie te walki kończyły się triumfami zawodników z nad Wisły. Czy tym razem pięściarz mieszkający na co dzień we Francji sprawi niespodziankę i wygra?

 

Sympatycy bosku z przyjemnością przyjrzą się też innym sobotnim pojedynkom. W końcu dojdzie do skutku wyczekiwane od dłuższego czasu starcie Ewy Piątkowskiej (14-1, 4 KO) z debiutującą w zawodowym boksie Różą Gumienną (0-0). Jak na ringu poradzi sobie utytułowana kick-bokserka?

 

Interesujący wydaje być się również pojedynek dwóch czołowych polskich pięściarzy w wadze półśredniej. Przemysław Runowski (19-1, 4 KO) skrzyżuje rękawice z Michałem Syrowatką (22-4, 7 KO). Ponadto warto przyjrzeć się Marcelowi Materli. Syn byłego mistrza KSW Michała Materli zmierzy się na otwarcie gali z Filipem Lewandowskim.

 

Karta walk podczas Polsat Boxing Night 9:


Walka wieczoru:


Michał Cieślak (19-1, 13 KO) - Taylor Mabika (19-6-2, 10 KO)


Karta główna:


Ewa Piątkowska (14-1, 4 KO) - Róża Gumienna (0-0)

Przemysław Runowski (19-1, 4 KO) - Michał Syrowatka (22-4, 7 KO)

Jan Lodzik (4-0, 1 KO) - Damian Tymosz (4-0-1, 2 KO)

Łukasz Stanioch (3-0, 1 KO) - Przemysław Gorgoń (12-6-1, 5 KO)

Mateusz Lis (2-0, 2 KO) - Max Miszczenko (6-1, 2 KO)

Mukhamad Ali Kharimov (0-0) - Sejfulla Ashkabov (0-0)

Marcel Materla (0-0) - Filip Lewandowski (0-0)


Transmisja gali Polsat Boxing Night 9 w Polsacie Sport i Polsacie Sport Fight. Początek o 17:00.

PN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie