PŚ w biathlonie: Polki 13. w sztafecie, wygrały Szwedki

PŚ w biathlonie: Polki 13. w sztafecie, wygrały Szwedki.

Polska sztafeta, w składzie Kinga Zbylut, Monika Hojnisz-Staręga, Kamila Żuk i Karolina Pitoń, zajęła 13. miejsce w zawodach biathlonowego Pucharu Świata w fińskim Kontiolahti. Triumfowały Szwedki, a kolejne miejsca zajęły Francuzki oraz Niemki.

Szwedki wyprzedziły Francuzki o zaledwie 9,6 s. Skandynawki były najlepsze na strzelnicy; musiały dobierać tylko osiem pocisków. Strata Niemek wyniosła 43,9.

Polki natomiast oprócz 10 dobranych nabojów zanotowały też trzy karne rundy. Od zwyciężczyń były wolniejsze o 4.35,8.

Po trzeciej zmianie, na której dobrze spisała się Żuk, biało-czerwone zajmowały 10. pozycję. Pitoń jednak musiała pobiec dwie karne rundy, co wykorzystały Norweżki, Szwajcarki i Białorusinki.

Na niedzielę zaplanowano bieg kobiet na dochodzenie na 10 km. Czwartkowy sprint wygrała Szwedka Hanna Oeberg. Z Polek najlepsza była Żuk, która uplasowała się na 24. miejscu.