Tauron Liga: Zdecydowane zwycięstwo Chemika Police

Chemik – Legionovia 3:0

W spotkaniu 12. kolejki Tauron Ligi Grupa Azoty Chemik Police pokonała DPD Legionovię Legionowo 3:0. Podopieczne trenera Ferhata Akbasa wygrały bezdyskusyjnie, rewanżując się rywalkom za porażkę 2:3 w pierwszej rundzie.

W premierowej odsłonie siatkarki Legionovii jedynie na początku dotrzymywały kroku gospodyniom. Policzanki wygrały serię sześciu akcji od stanu 7:8 do 13:8 i dominowały w dalszej części seta. Przyjęcie, gra w ofensywie i blok były elementami, w których miały wyraźną przewagę. Skuteczny atak Jovany Brakocevic-Canzian przyniósł piłkę setową, a po chwil punktowy blok zamknął tę jednostronną odsłonę (25:15).

Set numer dwa długo toczył się przy przewadze drużyny z Legionowa (5:8, 9:12). Przy stanie 11:15 wydawało się, że przyjezdne są na dobrej drodze do wygrania seta. Wówczas jednak pojawiły się problemy ze skończeniem kontr i błędy własne, co gospodynie skwapliwie wykorzystały. Szybko odrobiły straty (17:17), a później wygrały serię akcji, dając koncert gry blokiem (23:19). Dwa ostatnie punkty w tej części meczu przyniosły ekipie Chemika pomyłki rywalek w polu serwisowym (25:22).

Trzecia partia miała scenariusz podobny do pierwszej. Wyrównana walka trwała do stanu 8:8, a później poszła punktowa seria siatkarek Chemika (14:8). To był przełomowy moment, bo gospodynie spokojnie utrzymywały przewagę w dalszej części seta. Dwie ostatnie akcje meczu atakami z prawego skrzydła skończyła Indy Baijens (25:16).

Najwięcej punktów: Agnieszka Kąkolewska (13), Jovana Brakocevic-Canzian (12), Iga Wasilewska (12) – Chemik; Olivia Różański (18) – Legionovia. Warto zwrócić uwagę na dominację siatkarek Chemika w bloku (14–5, 8 punktów Kąkolewska). Policzanki zrewanżowały się rywalkom za wrześniową porażkę 2:3. MVP: Martyna Łukasik.

Grupa Azoty Chemik Police – DPD Legionovia Legionowo 3:0 (25:15, 25:22, 25:16)

Chemik: Marlena Kowalewska, Martyna Łukasik, Agnieszka Kąkolewska, Jovana Brakocevic-Canzian, Martyna Grajber, Iga Wasilewska – Paulina Maj-Erwardt (libero) oraz Indy Baijens, Paulina Bałdyga, Natalia Mędrzyk. Trener: Ferhat Akbas.

Legionovia: Alicja Grabka, Jessica Rivero Marin, Shelly Stafford, Julie Oliveira Souza, Olivia Różański, Maja Tokarska – Izabela Lemańczyk (libero) oraz Daria Szczyrba, Zana Zdovc Sporer, Diana Dąbrowska, Marta Matejko. Trener: Alessandro Chiappini